آنتی ویروس پادویش

برنامه مخرب اسرائیلی با 40 میلیون بار دانلود از گوگل پلی استور حذف شد

پس از ظهور یک برنامه صفحه کلید با نام ai.type که قبلاً در فروشگاه گوگل پلی موجود بود، مجدداً کاربران اندرویدی در معرض خطر قرار گرفتند که باعث شده میلیون ها خرید غیرمجاز از محتوای دیجیتال با حق بیمه صورت بگیرد. طبق گفته محققان Upstream، این برنامه مخرب اسرائیلی با 40 میلیون بار دانلود از گوگل پلی استور حذف شد . این برنامه مخرب که 40 میلیون بار دانلود شده، فعالیت های مخرب خود را برای کلاهبرداری از طریق Soundcloud پنهان می کند و میلیون ها تبلیغات نامرئی و کلیک های جعلی ایجاد می کند که در نتیجه دیتای مرتبط به نماهای واقعی، کلیک ها و خریدهای کاربر را به شبکه های اجتماعی ارائه میدهد.

برنامه مخرب اسرائیلی با 40 میلیون بار دانلود از گوگل پلی استور حذف شد

کیبورد Ai.type، برنامه مخرب اسرائیلی با 40 میلیون بار دانلود از گوگل پلی استور حذف شد

Ai.type یک برنامه کیبورد روی صفحه نمایش قابل تنظیم است که توسط شرکت اسرائیلی ai.type LTD ساخته شده است، که برنامه را به عنوان “صفحه کلید ایموجی رایگان” توصیف می کند. گای کریف مدیرعامل شرکت Upstream میگوید، در پس زمینه بدون اطلاع شما، این برنامه اندرویدی دستگاه شما را به یکی از ده ها بات متعلق به شبکه برای کلاهبرداری های تبلیغاتی تبدیل می کند.

این برنامه در ژوئن از فروشگاه گوگل پلی حذف شد، اما همچنان در میلیون ها دستگاه اندرویدی باقی مانده است و هنوز هم از سایر  مارکت های ثالث قابل دسترسی می باشد. محققان شرکت Upstream میگویند که پلتفرم Secure-D آن بیش از 14 میلیون درخواست معامله مشکوک را از 110،000 دستگاه منحصر به فرد که صفحه کلید ai.type را دانلود و نصب کرده بودند، شناسایی و مسدود کرده است. در حال حاضر نسخه رایگان ai.type در فروشگاه گوگل پلی وجود دارد که در ماه اکتبر به آن اضافه شد. محققان Upstream می گویند که هیچ فعالیت مشکوکی از برنامه جدید دریافت نکرده اند.

کیبورد Ai.type، برنامه مخرب اسرائیلی با 40 میلیون بار دانلود از گوگل پلی استور حذف شد

 

هشدارهای Upstream در مورد نسخه رایگان این برنامه

این شرکت به کسانی که این برنامه دانلود و نصب کرده اند توصیه می کند که بعد از آن هرگونه رفتار غیر عادی تلفن خود را بسیار جدی بگیرند. این رفتار شامل خالی شدن سریع شارژ باتری، داغ شدن بیش از حد گوشی، به پایان رسیدن بسته دیتای ماهانه و یا کسر هزینه های اضافه برای استفاده از سرویس هایی که شما آن را خریداری نکرده اید، می باشد.

بیشتر بخوانید  نحوه متوقف کردن سیستم ردیابی گوگل

هشدارهای Upstream در مورد نسخه رایگان این برنامه

منبع : forbes.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : برنامه مخرب اسرائیلی با 40 میلیون بار دانلود از گوگل پلی استور حذف شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *