سوپراسپرت برقی 1000 اسب بخاری با حداکثر سرعت 320 / محصول شگفت انگیز CES 2016

FFZERO1 (1)

علاوه بر نامحدود نبودن ذخایر انرژی های فسیلی، به خاطر آلودگی های زیست محیطی که این دسته از سوخت ها سبب می شوند، بیشتر صنایع به سمت تولید محصولاتی که از سوخت های پاک استفاده می کنند متمایل شده اند که از جمله آن ها می توان به صنعت خودرو سازی اشاره کرد.
مدتی است که صاحبان کارخانه های تولید خودرو معروف دنیا مانند تسلا به تولید این گروه از خودروها علاقه شدیدی نشان داده و هر از گاهی از دستاوردی جدید در این زمینه رونمایی می کنند.
همچنین مدتی پیش بود که گامی بزرگ در پیشرفت این صنعت برداشته شد و پورشه از خودرو تمام الکتریکی خود رونمایی کرد.

ایده تولید خودروهایی که از سوخت های پاک استفاده می کنند، به مدت ها قبل بر می گردد، اما دلیل ناموفقیت و عدم استقبال عموم از آن ها را در گذشته می توان در امکانات و سرعت پایین آن ها جستجو کرد.
اما امروزه خودروسازان از محصولاتی لوکس، اسپرت و قدرتمند در این زمینه رونمایی می کنند.
یکی از آخرین محصولات شگفت انگیزی که در این زمینه و در نمایشگاه تکنولوژی شهر لاس ‌وگاس (CES 2016) به معرض نمایش گذاشته شد، خودرو برقی یک شرکت چینی با قدرت افسانه ای 1000 اسب بخار بود.این سوپراسپرت برقی چینی با برخورداری از شاسی قابل تنظیم می‌تواند طیف گسترده ‌ای از باتری ‌های پرظرفیت را در خود جای دهد.

FFZERO1 (1) FFZERO1 (5)از ویژگی های فنی این سوپراسپرت برقی که FFZERO1 نام دارد، این است که مانند نمونه‌ های تولیدی شرکت تسلا، تمام انرژی حرکتی خود را از باتری‌هایی با ظرفیت بالا دریافت می‌کند.
گفتنی است طبق برنامه ‌ریزی‌های انجام شده اولین نمونه از این خودرو تا دو سال آینده وارد بازار خواهد شد.

FFZERO1 (2) FFZERO1 (3) FFZERO1 (4) FFZERO1 (6) FFZERO1 (7) FFZERO1 (8) FFZERO1 (9) FFZERO1 (10)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در حال حاضر سازنده این محصول مشغول انجام آزمایش‌های گوناگون بر روی نمونه اولیه به دنبال کاهش ضریب مقاومت در برابر باد و تست میزان کارایی کانال‌های هوای ورودی از جلو برای خنک کردن باتری‌ها است.شرکت سازنده همچنین مدعی شده سوپراسپرت جدید برقی قادر است تا با 1000 اسب ‌بخار انرژی تولیدی از موتورهای الکتریکی در کمتر از سه ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت دست یابد و حداکثر سرعت آن نیز 321 کیلومتر در ساعت است.

بیشتر بخوانید  BugE جایگزین آینده ی موتور وسپا

منبع : ign.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سوپراسپرت برقی 1000 اسب بخاری با حداکثر سرعت 320 / محصول شگفت انگیز CES 2016

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *