نسخه قدیمی اسکایپ بازنشسته شد

اسکایپ کلاسیک

مدت بسیاری از که خبرها حاکی از پایان فعالیت نسخه ی کلاسیک اسکایپ می دهند ولی در نهایت پلاگین اسکایپ کلاسیک توسط کمپانی مایکروسافت از دسترس کاربران خارج گردید.

تقریبا از ماه نوامبر سال گذشته ی میلادی بود که خبرهای ضد و نقیضی در این خصوص منتشر می شد ولی در این میان هیچ عکس العملی از سوی کمپانی مایکروسافت نشان داده نمی شد اما اکنون در حال حاضر این موضوع اجرایی شد.

اسکایپ کلاسیک

هم اکنون تمامی کاربران نسخه ی 7.4 این نرم افزار محبوب یک پیغام از سوی اسکایپ خود مبنی بر برورسانی نرم افزارشان بر نسخه ی 8 این نرم افزار دریافت نموده اند که باید حتما این بروزرسانی را اعمال نمایند، زیرا در غیر این صورت دیگر از هیچ یک از قابلیت های اسکایپ نمی توانند استفاده کنند. تعداد بسیار زیادی از کاربران ویندوز 7 اساسا از این نرم افزار در نسخه 7 استفاده به عمل می آورند و بروزرسانی به نسخه ی 8 برای آن ها از اهمیت چندانی برخوردار نمی باشد.

لازم به ذکر است که نسخه ی 7 این نرم افزار از یک سری قابلیت ها نظیر Split View بی بهره می باشد که در نسخه ی 8 این پیام رسان صوتی و تصویری فراهم گردیده است. البته لازم به ذکر است که این قابلیت برای کاربران ویندوز 10 تنها فعال می باشد، نه نسخه های قبلی سیستم عامل میاکروسافت! برای برخی از کاربرانی که در مقابل پیشرفت ایستادگی می کنند نیز این امکان فراهم شده است تا اسکایپ خود را به یک نسخه پایین تر یعنی نسخه ی 7.36.0.101 انتقال بدهند و از این دردسرها رهایی پیدا کنند.

اسکایپ کلاسیک

لازم به ذکر است که نسخه ی قبلی این نرم افزار نمی تواند از سایت کمپانی مایکروسافت دانلود گردد ولی می توانید از برخی آرشیوهای معتبر سایت های خارجی این نسخه از نرم افزار را دریافت نمایید. به احتمال این موضوع شاید سبب شود تا برخی از کاربران این نرم افزار تصمیم بگیرند تا نسخه ی ویندوز لپ تاپ خود را به ویندوز 10 انتقال دهند تا بتوانند از سایر قابلیت های اسکایپ نیز استفاده نمایند.

 

بیشتر بخوانید

 

بیشتر بخوانید  قابلیت Highlights از اسکایپ حذف شد

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: mspoweruser

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نسخه قدیمی اسکایپ بازنشسته شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *