پوکمون گو اولین بازی موبایلی که توانست 600 میلیون دلار به جیب بزند

پوکمون گو

زمانی که توسعه دهندگان پوکمون گو تصمیم به ساخت این بازی محبوب گرفتند هیچکس حتی فکر این را نمی کرد که این بازی با یک تیک آف ناگهانی در مسیری قرار گیرد که امروزه به موجب آن درآمدی معادل 600 میلیون دلار را ازان خود کند، مسیری که جان خیلی ها را گرفت و واکنش های متفاوتی را در بر داشت.

گیم پلی این بازی ساده و دوست داشتنی بود اما ایده ای که پشت این بازی بود موجب موفقیت آن شد، ایده ای که توانست کاربران را مجبور کند تا دست در جیبشان کنند و برای دریافت امتیاز بیشتر در بازی پول پرداخت کنند. با توجه به این موارد شرکت آمریکایی App Annie گزارشی را منتشر کرده که نشان می دهد پوکمون گو اولین بازی ای است که توانسته 600 میلیون دلار درآمد را در بازار اپلیکیشن ها و بازی های گوشی های هوشمند نصیب خود کند.

همچنین شرکت App Annie گفته است که شرکت سازنده پوکمون گو یعنی Niantic با همکاری Nintendo توانسته است این درآمد را در مدت تنها 90 روز به دست آورد! این واقعا خارق العاده است زیرا بازی محبوب Clash of Clans دستیابی به این درآمد را در 500 روز رقم زد و یا بازی Candy Crush Saga این درآمد را در 200 روز به دست آورد.

البته باید منتظر ماند و دید که پوکمون گو می تواند درآمد خود را افزایش دهد یا نه زیرا طی آپدیت های جدید این بازی دیگر امکان استفاده از پوکمون گو را در هنگام رانندگی با اتومبیل یا هر وسیله نقلیه یگری را ندارید، به نظر می رسد Niantic این کار را برای افزایش ایمنی کاربران خود انجام داده است.  اما در هر صورت این ویژگی جدید اصلا باب دل کاربران پوکمون گو نیست و خطر از دست دادن دوباره طرفداران برای پوکمون گو در کمین است.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  کمتر شدن علاقه کاربران به بازی پوکمون گو

نظرات در مورد : پوکمون گو اولین بازی موبایلی که توانست 600 میلیون دلار به جیب بزند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *