OriginOS و هر آنچه که باید درباره آن داشته باشید

مدتی است که Vivo مزاحم پوسته اندروید OriginOS خود شده است و نوید یک نسخه بزرگ از نرم افزار FunTouch قطبی خود را می دهد. در حال حاضر ، این شرکت سرانجام در کنفرانس توسعه دهندگان خود در چین، پوست جدید را نشان داد و به ما نگاهی به نحوه برجسته بودن آن داد.

 

طراحی و ویژگی های OriginOS

برای مبتدیان ، صفحه اصلی OriginOS از ویجت های مستطیل و مربع استفاده گسترده ای می کند ، ویوو آن را شبکه Klotski می نامد. این اشاره به پازل های Klotski است که دارای قطعات پازل مستطیل و مربع هستند.

این ابزارک ها همچنین می توانند اصطلاحاً “هشدارهای نانو” را ارائه دهند ، و اطلاعات مداوم به روز شده در آنها را شبیه کاشی های Windows Live نشان می دهد. نمونه هایی که Vivo نشان داده است شامل اطلاعات پرواز ، وضعیت هوا و به روزرسانی های پیک است.

این شرکت همچنین به تصاویر پس زمینه و زمینه های OriginOS به دنیای واقعی متکی است. به عنوان مثال ، می توانید پس زمینه آسمان را انتخاب کنید که جلوه های مختلف جوی مانند ابر و باد را به نمایش بگذارد. ویوو ادعا می کند که ابرها از مناطق مختلف نمونه برداری شده اند و باد به صورت پویا بر آنها تأثیر می گذارد.

نمونه دیگری از Vivo برای الهام گرفتن از دنیای واقعی ، کاغذ دیواری هایی هستند که زمان روز را تقلید می کنند، در ظهر روشن ترین و شب ها تاریک تر می شوند. سرانجام ، این شرکت همچنین تصاویر پس زمینه زنده را به تصویر می کشد که حاوی زمان گلدهی شکوفه ها است و کاربران می توانند سرعت انیمیشن را نیز تنظیم کنند.

تلفن های هوشمند موجود و دردسترس

این در Weibo تایید کرد که سری Vivo X60 اولین شرکت است که با OriginOS راه اندازی می شود. خانواده تلفن اولین حضور خود را در تاریخ 29 دسامبر قبل از عرضه بتا پوستی برای دستگاه های قدیمی Vivo انجام خواهند داد.

این شرکت همچنین در نوامبر 2020 به Android Authority تأیید كرد كه پوست تازه فقط در ابتدا برای افرادی كه در چین هستند در دسترس خواهد بود. اگرچه این شرکت احتمال عرضه در بازارهای جهانی دیگر را رد نکرد. بیانیه کامل را در زیر بخوانید.

در پستی در Weibo ، این شرکت ساختار سه طبقه ای برای بتا عمومی OriginOS را شرح داد. اولین عرضه در پایان ژانویه 2021 انجام می شود. دستگاه های زیر شامل می شوند:

Vivo Nex 3S
Vivo X50 (شامل نسخه های Pro و Pro Plus)
ویوو S7
Iqoo 5 Pro
ایکو 5
Iqoo 3
Iqoo Pro
ایکو
Iqoo Neo 3
دسته دوم کوتاه دستگاه ها در اواسط فوریه 2021 به روزرسانی می شوند. این موارد عبارتند از:

Vivo Nex 3 (شامل نوع 5G)
Vivo X30 (شامل نسخه Pro)
سریال Iqoo Neo
سرانجام ، سومین و طولانی ترین دسته دستگاه ها ، ورود بتا OriginOS تا Q2 2021 را مشاهده می کنند. دستگاه های پشتیبانی شده عبارتند از:

Vivo X27 (شامل نسخه Pro)
ویوو S6
ویوو S5
Vivo S1 Pro
ویوو S1
ویوو Z6
Vivo Z5x
ویوو Z5i
ویوو Z5
Iqoo Z1x
Iqoo Z1
Vivo Nex S
Vivo Nex (انواع سنسور اثر انگشت دو صفحه ای و در نمایشگر)

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : OriginOS و هر آنچه که باید درباره آن داشته باشید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *