پادویش

شرکت OpenAI چت‌جی‌پی‌تی را در فروشگاه اپل راه‌اندازی کرد.

چت جی پی تی

اپلیکیشن ChatGPT شرکت OpenAI را در فروشگاه اپل عرضه می کند، زیرا شرکت برنامه های چت با هوش مصنوعی محبوب خود را به مخاطبین عمومی گسترش می دهد.

این اپلیکیشن جدید وب سایت ChatGPT را تکثیر می کند و به کاربران اجازه می دهد که در دستگاه های همراه خود سوال بپرسند و پاسخ های نوشته شده توسط هوش مصنوعی را دریافت کنند. این اپلیکیشن همچنین تکنولوژی شناسایی صدا Whisper شرکت OpenAI را نیز شامل می شود که به کاربران اجازه می دهد که با صحبت کردن با موتور هوش مصنوعی آن را فعال کنند.

این اپلیکیشن آخرین محصول در سری از عرضه محصولات در 6 ماه گذشته است، به عنوانی که گروه های بزرگ تکنولوژی و شروع کنندگان به دنبال رساندن ابزارهای هوش مصنوعی تولیدی به بازار هستند پس از عرضه ChatGPT در نوامبر گذشته.

اپلیکیشن ChatGPT به OpenAI پشتیبانی شده توسط مایکروسافت کمک می کند که مدل های زبانی بزرگ خود را توسعه دهد، فناوری قدرتمندی که مبنای چت بات ها را تشکیل می دهد و تحقیقات خود را برای مصرف کنندگان دوستانه تر کند.

ابتدا این اپلیکیشن در ایالات متحده قابل دسترسی خواهد بود و در هفته های آینده به کشورهای دیگر و همچنین دستگاه های اندرویدی گسترش خواهد یافت.

شرکت OpenAI در یک نوشته وبلاگی گفت: “با اپلیکیشن ChatGPT برای iOS، ما یک قدم دیگر به سوی اهدافمان در تبدیل پژوهشی های ارزشمند به ابزارهای مفیدی برای افزایش توانایی مردم در استفاده از تکنولوژی می گذاریم، در حالی که همیشه آنها را در دسترس تر می کنیم.”

ChatGPT در نوامبر به یک جنبش اینترنتی شگفت انگیز تبدیل شد و به عنوان یکی از اولین برنامه های هوش مصنوعی عمومی، گسترده در دسترس عمومی قرار گرفت. چت بات در سه روز اول بیش از 1 میلیون کاربر جذب کرد و در ژانویه به بیش از 100 میلیون کاربر فعال ماهانه دست یافت.

این فناوری که یک رابط ساده سوال و پاسخ دارد، به عنوان یک لحظه پررنگ برای هوش مصنوعی تحسین شده است و تهدید به اختلال در بازارهای آموزشی و رسانه ای و حتی موتور جستجوی گوگل دارد.

نرم افزار چت پی پی تی ChatGPT از طریق برنامه موبایل خود، مخاطبان بیشتری را نسبت به کاربران دسکتاپ به خود جذب می کند که می تواند فرایند بهبود تکنولوژی این نرم افزار را شتاب بخشد.

اطلاعاتی که کاربران به نرم افزار هوش مصنوعی تولید کننده وارد می کنند، به عنوان یک شکل از تقویت و بازخورد به مدل های آن کمک می کند که قدرتمندتر و ایمن تر شوند.

به گفته مدیر عامل شرکت، سام آلتمن، هدف نهایی این شرکت، ایجاد هوش مصنوعی عمومی است که به اندازه انسان هوشمند باشد.

این برنامه در شرایطی روانه بازار شده است که نظارت و حکومت های سراسر دنیا نسبت به این حوزه در صدد کنترل آن هستند و برخی از اخلاقدانان هوش مصنوعی نیز نگران سوء استفاده از این تکنولوژی هستند.

در هفته گذشته، آلتمن در یک جلسه قبل از زیرکمیته حریم خصوصی، فناوری و قانون سنای آمریکا، برای تنظیماتی از فناوری پیشرفته و خطرات آن که خودش به توسعه آن کمک کرده است، صحبت کرد.

 

هدف از اپلیکیشن iPhone ChatGPT، گسترش دادن دسترسی به تکنولوژی برای کاربران بیشتر است، اما گروه های تکنولوژی نیز برای اجرای هوش مصنوعی تولیدی روی دستگاه های همراه به جای سرورهای ابری، تلاش می کنند – که در این حرکت هزینه های محاسباتی بالا را کاهش خواهد داد.

گوگل هفته گذشته اعلام کرد که توانسته است نسخه ای از PaLM 2، آخرین مدل زبان بزرگ خود را روی گوشی سامسونگ گلکسی اجرا کند. این تغییر می تواند خدماتی مانند چت بات ها را برای شرکت ها به صرفه تر کند و راه را برای برنامه های تولیدی AI تحولی باز کند.

شرکت OpenAI در سال 2015 توسط برخی از فکر کنندگان رادیکال جهان تکنولوژی تأسیس شد، از جمله الون ماسک و پیتر تیل، به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی برای توسعه AI قدرتمند به صورت امن. این شرکت پس از آن به یک شرکت سودده تبدیل شده است و مایکروسافت در ژانویه سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری خود را تأیید کرد که ارزش این شرکت را حدود 29 میلیارد دلار ارزیابی کرد.

 

4.4/5 - (5 امتیاز)

نظرات در مورد : شرکت OpenAI چت‌جی‌پی‌تی را در فروشگاه اپل راه‌اندازی کرد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *