آنتی ویروس پادویش

رکورد گینس در دستان روباتی با چهار پا

ممکن است که شما حضور آن ها و قرار داشتنشان را در میان انسان ها متوجه نشده باشید،اما واقعیت این است که ربات ها اکنون یکی از تکنولوژی های عصر حاضر شده اند و صرفا یک ایده برای پیاده سازی در آینده نیستند.اگر بخواهیم از زبان فنی صحبت کنیم،در واقع ربات ماشینی است که می تواند اشیاء را حس کند و کنش داشته باشد.حال این شامل ماشین هایی که در هتل ها غذا را به مشتریان تحویل می دهند،دستگاهی که به بیماران ساعت خوردن داروهایشان را به تفکیک اعلام می کند و حتی ماشین هایی که ما می توانیم به آن ها اعتماد کنیم که به جای ما رانندگی کنند، می شود.

موچه های رباتیک

و اکنون محققان چینی دانشگاه Posts and Telecommunications موفق به ساخت روبات ورزشکاری با نام Xingzhe شده اند که با طی کردن مسافتی در حدود ۱۳۴ کیلومتر توانست رکورد جدیدی را در کتاب گینس به نام خود ثبت کند.
گفتنی است رکورد قبلی بیشترین مسافت طی شده توسط روبات ها متعلق به روبات چهارپایی با نام Ranger بود که توسط محققان دانشگاه Cornell ساخته شده و توانسته بود مسافتی در حدود ۶۵.۱۸ کیلومتر را طی کند.

چهار پای این روبات چینی به گونه ای طراحی شده اند که با کمک یک رایانه که وظیفه هدایت روبات را برعهده دارد با یکدیگر در ارتباط بوده و به یکدیگر متصل شده اند. قسمت بالایی این روبات از یک جسم چهارگوش ساخته شده که روی چهارپایه ای متحرک قرار گرفته است.

ربات چهارپا رکورد دار (1)

این روبات از مقاومت و همینطور سخت کوشی بالایی نسبت به سایر روبات ها برخوردار است که باعث شده نگاه های بسیاری را به خود جلب کند. Xingzhe از سرعت بالایی برخوردار نیست و برای ثبت این رکورد باید در حدود ۵۴ ساعت و ۳۴ دقیقه راه می رفت که این استقامت و پیوستگی در راه رفتن یکی از ویژگی های متمایز این روبات محسوب می شود.

پدید آورندگان این روبات،افزایش مقاومت و همینطور بهره وری بهتر روبات ها از راه دور را هدف ساخت آن بیان کرده اند تا بتوان در آینده به ساخت روبات های متفاوتی دست یافت.

منبع : مهر

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  شغل هایی که با ربات جایگزین خواهد شد

نظرات در مورد : رکورد گینس در دستان روباتی با چهار پا

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *