HTC و گزارش کاهش درآمد در سه ماهه گذشته

HTC و گزارش کاهش درآمد در سه ماهه گذشته

شرکت HTC چند سالی است که از بخش تلفن هوشمند خود سودآوری خاصی بدست نمی آورد. به نوعی باید این بخش را ضررآفرین دانست و این موضوع همچنان برای شرکت تایوانی ادامه دارد.

سه ماهه دوم به پایان رسید و HTC غول تلفن های هوشمند نتایج مالی خود را اعلام کرد. نام تجاری تایوانی ضرر دیگری را ثبت کرد ، اگرچه وضعیت همچنان رو به بهبود است.
HTC درآمدهای تلفیقی 1.35 میلیارد دلار استرالیا (47.8 میلیون دلار) برای سه ماهه دوم سال 2021 گزارش داد. مجموع فروش نسبت به سال گذشته ثابت ماند و به کاهش مداوم پایان داد.

علاوه بر این ، خسارت ها در طول سه ماهه به 1 میلیارد دلار NT (36 میلیون دلار) از 1.7 میلیارد دلار NT (61 میلیون دلار) در سال قبل کاهش یافت ، پیشرفت قابل توجهی که به کاهش بیشتر هزینه ها و بهبود حاشیه نسبت داده شد.

به طور دقیق تر ، حاشیه ناخالص در سه ماهه دوم به 29.9 درصد افزایش یافت ، در حالی که دوازده ماه قبل 26.5 درصد و در سه ماهه اول 29 درصد بود. حاشیه عملکرد HTC نیز به طرز چشمگیری بهبود یافت و از -125٪ به -77.8٪ افزایش یافت.

این برند هنوز تا رسیدن به سوددهی راه زیادی در پیش دارد ، اما حاشیه عملیاتی 77/7 درصد بهترین رقم HTC از سه ماهه چهارم سال 2018 است که حاشیه آن 68/7 درصد است.

در مورد نحوه کاهش هزینه های این شرکت ، هزینه های بازاریابی در سه ماهه 400 میلیون دلار استرالیا باقی ماند در حالی که هزینه های تحقیق و توسعه از 900 میلیون دلار به 600 میلیون دلار آمریکا کاهش یافته است. HTC همچنین هزینه های مدیریت عمومی خود را از 700 میلیون دلار به 500 میلیون دلار آمریکا کاهش داد.

باید دید HTC در نیمه دوم سال 2021 چگونه عمل می کند ، اما نمی توان انکار کرد که این شرکت سرانجام در مسیر مثبتی قرار گرفته است. ماه گذشته این برند چند هدست VR معرفی کرد و در ماه های آینده انتظار می رود از تلفن های 5G مقرون به صرفه تری رونمایی کند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  تصاویر فاش شده از HTC One M9 PLus

نظرات در مورد : HTC و گزارش کاهش درآمد در سه ماهه گذشته

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *