پادویش

خرید لایسنس HP

لایسنس HP

شرکت HP یکی از کمپانی های باسابقه در صنعت IT و شبکه میباشد بطوریکه  راهکارهای این غول تکنولوژی در سطحی، از شبکه های کوچک تا پیشرفته، بکار میرود. با چندین دهه حضور در صنعت شبکه، امروزه محصولات این شرکت بعنوان تجهیزاتی قابل اعتماد مورد قبول همگان واقع شده است و تقریبا در هر شعبه و یا دیتاسنتر سازمانی ردپای محصولات HP دیده میشود. در ادامه به معرفی تجهیزات این شرکت و نحوه اعمال لایسنس HP برروی این ادوات خواهیم پرداخت.

HP SAN Switch

این سوئیچها ( SAN Switch ) که بیشتر بعنوان رابط بین سرورها و دستگاههای ذخیره سازی قرار می گیرند دارای پورت های متنوع بوده که عموما بطور استاندارد ۱۶ پورت فعال و ۸ پورت دیگر از طریق لایسنس مخصوص فعال می گردد . این سن سوئیچ ها تمامی نیازهای سازمان‌های کوچک تا بزرگ را با یک هسته سوئیچ مستقل پاسخگو میباشد.

ویژگی های HP SAN Switch

در ادامه قابلیت های این سن سوئیچ ها اشاره شده است:

  • عملکرد و قابلیت بالا: این ویژگی‌ شاملپشتیبانی از اتصالات کابلی با سرعت بالا و از همه پورت‌های آن با مهیا کردن عملکرد سیستمی بالا همراه با پهنای باندی که در مجموع ۳۸۴ گیگابیت بر ثانیه به صورت ارتباط دو طرفه یا اصطلاحاً
    Full-Duplex است، می‌باشد .
  • مقیاس پذیری بالا: این قابلیت ارتباط مداوم با سرور از محیط‌های مختلف را برای شما آماده کرده است.
  • بهبود بخشی درTCOموجب بهینه سازی عملکرد و کارایی و میزان تعادل در شبکه یا به اصطلاح Load Balancing را بصورت یکپارچه و گسترده از طریق مسیریابی اطلاعات به همه مسیرهای قبال دسترس می‌باشد.

عموما فعالسازی قابلیت های موجود در این محصولات نیازمند لایسنس HP مخصوص به آن قابلیت است.

دستگاه ذخیره ساز 3PAR HP

لایسنس HP

دستگاه ذخیره ساز 3PAR  که به عنوان جایگزین HP EVA  عرضه شد، از جدیدترین دستگاه های ذخیره ساز این شرکت می باشد. این Storage ها دارای سری های مختلفی شامل سری 7000، 8000، 10000 و 20000 می باشند . در این دستگاهها علاوه بر پردازنده اصلی دستگاه که ساخت شرکت intel می باشد از پردازنده دیگری به نام ASIC استفاده می شود که باعث می گردد بار اضافی از روی پردازنده اصلی دستگاه برداشته شده و این اتفاق باعث افزایش سرعت I/O خواهد شد. همچنین دستگاههای ذخیره ساز  3PARمی تواند بین دو تا 8 کنترلر داشته باشد و ترافیک بین کنترلر ها تقسیم شود. این کنترلرها بصورت Mesh به هم وصل می باشند و اطلاعات درون Cache  نیز می تواند روی کنترلرهای دیگر ذخیره شود. در واقع خرابی یک کنترلر تاثیر زیادی روی سرعت دسترسی به اطلاعات ندارد.

نرم افزار  HPE OneView

این محصول در اصل پایه و اساس زیرساخت های مبتنی بر نرم افزار یا SDN می باشد. این نرم افزار برای کارایی بیشتر مدیران شبکه طراحی شده و زیرساخت های پیچیده هیبریدی IT که امروزه درگیر آن هستند را به سادگی پیاده سازی کرده است.  HPE OneView از طریق هوش مصنوعی تعریف شده نرم افزاری و استفاده از یک رویکرد الگو محور برای ارائه مزایایی همچون گسترش، تأمین، بروزرسانی و ادغام زیرساخت های محاسباتی، ذخیره سازی و شبکه استفاده می شود.

نرم افزارOneView  بر اساس یک API مدرن و مبتنی بر استاندارد طراحی شده و همچنین به کاربران خود کمک می کند تا از طریق یکپارچه سازی با اکوسیستم گسترده مدیریت شخص ثالث، خدمات و ابزارهای موجود را توسعه دهند. همچنین  HPE OneView خدمات پشتیبانی ارائه نموده است که برای کالاهای استفاده شده از شرکت اچ پی در نقاط مختلف دنیا مانند: سرورها، ذخیره سازها و راهکارهای شبکه، تضمینی برای مدیریت ساده و بصورت اتوماتیک برای زیرساخت Hybrid چه امروز و چه در آینده خواهد بود. علاوه بر این، یکپارچگی که HPE OneView با طیف وسیعی از ابزارهای مبتنی بر Cloud که برای شرکاء خود ایجاد نموده، به کسب و کارها اجازه می دهد تا هسته اصلی خود را نسبت به حجم های کاری ابری خصوصی بهتر مدیریت کنند.

نرم افزارHPE OneView  با ارائه هوش تعریف شده توسط این نرم افزار برای راهکارهای مرتبط با زیرساخت تمامی خانواده محصولات اینترپرایز شرکت Hewlett Packard ساختار مدیریتی یکپارچه ای را بوجود آورد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : خرید لایسنس HP

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *