پادویش

نحوه تبدیل فایل JPG به PDF

نحوه تبدیل فایل JPG به PDF

اگر شما به دنبال تبدیل یک تصویر JPG به فایل PDF هستید، روش های مستند مختلفی وجود دارد که می توان از هریک باتوجه به نیاز استفاده کرد. ساده ترین راه تبدیل به کارگیری و کمک گرفتن از یک سایت است.

به وسیله این سایت ها آسان می توانید با بارگذاری تصویر، آن را از JPG به PDF تبدیل کنید. سپس با تبدیل به PDF آن را در رایانه شخصی خود قرار داده و ذخیره کنید. علاوه بر این روش ساده که افراد بسیاری از آن جویا هستند، روش دیگری هم وجود دارد که در همین مقاله قصد داریم به آن بپردازیم.

 

من چگونه می توانم فایل JPG را به PDF تبدیل کنم؟

نحوه تبدیل فایل JPG به PDF

شاید از این موضوع با خبر نباشید که ویندوز 10 ابزارهای مختلفی را داراست. یکی از قابلیت های این سیستم عامل PDF printer نام دارد و به شما اجازه می دهد فایل PDF را در پرینتر روی کاغذ چاپ کنید.

هنگامی که تنظیمات چاپ را باز می کنید، لیستی از چاپگرها برای شما نمایان می شود. از جمله آنها باید به Microsoft Print to PDF اشاره کرد. البته ممکن است بیش از یک چاپگر PDF داشته باشید، به خصوص اگر Adobe Reader DC را نصب کرده باشید.

وقتی این گزینه را به جای چاپگر واقعی انتخاب کنید، فایل را به صورت PDF در هارد دیسک ذخیره می کند. نحوه انجام این کار به شرح زیر است:

1- باز کردن Windows File Explorer

2-فایل JPG موردنظر که قرار است به PDF تبدیل شود را پیدا کنید. با کلیک و کشیدن یک مستطیل به اطراف آن، یا با نگه داشتن کلید Ctrl روی صفحه کلید و کلیک بر روی هر یک از فایل، می توانید چندین فایل را انتخاب کنید. شایان ذکر بوده بدیهی است که فایل ها باید در یک پوشه باشند تا این کار انجام گیرد. انتخاب چندین فایل JPG یک فایل PDF چند صفحه ای ایجاد می‌کند.

نحوه تبدیل فایل JPG به PDF

3-در این بخش روی هر یک از فایل ها کلیک راست کرده و گزینه Print را انتخاب کنید.

این ابزار چاپ، تصویر موردنظر ویندوز را باز می کند. در اینجا باید چاپگر را بهMicrosoft Print to PDF تغییر دهید. اگر در این لیست وجود ندارد، Adobe Reader DC را همانطور که در بالا ذکر شد نصب کنید.

4-می توانید از گزینه های موجود در wizard برای قرار دادن چندین تصویر در هر صفحه از PDF استفاده کنید و حتی اندازه صفحه را از A4 به اندازه دیگری تغییر دهید.

5-پس از انجام تنظیمات بهتر است روی گزینه چاپ کلیک کنید.

شما خواهید دید که پیشرفت چاپ درست مثل اینکه پرونده به طور معمول چاپ می شود اتفاق می افتد ، اما در پایان یک جعبه ظاهر می شود که از شما می خواهید PDF خود را در کجا ذخیره کنید. همچنین باید نام پرونده را وارد کنید.

نحوه تبدیل فایل JPG به PDF بصورت آنلاین

نحوه تبدیل فایل JPG به PDF

وب سایت های زیادی وجود دارد که می توانید فایل های JPG خود را در آن بارگذاری کرده و به یک PDF تبدیل کنید. یا می توانید از یک تصویر یک PDF ایجاد کنید. تمامی وب سایت ها به همان روش اولیه کار می کنند. ما در اینجا از JPG2PDF استفاده می کنیم. برخلاف برخی از این وب سایت ها، این مورد هیچ محدودیتی در اندازه پرونده ندارد و بر روی PDF ها علامت گذاری نمی کند. گزینه های دیگر شامل Eezzee و Smallpdf است.

1-برای رفتن به سایت روی پیوند بالا کلیک کنید و JPG های خود را بکشید و رها کنید یا روی دکمه بارگذاری پرونده ها کلیک کنید.

2-هنگامی که پرونده های شما بارگذاری می شوند ، روی دکمه COMBINED کلیک کنید که واقعاً باید “دانلود” را بنویسید همان کاری که انجام می شود.

ممکن است لازم باشد نام را پس از بارگیری ویرایش کنید زیرا به طور پیش فرض به jpg2pdf.pdf تبدیل شده است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه تبدیل فایل JPG به PDF

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *