پادویش

روش‌های بک‌آپ گرفتن از لیست تماس برای استفاده در یک گوشی دیگر

how-move-contacts-new-android-phone

این آموزش به درد تمام کسانی می‌خورد که قصد استفاده از یک سیم کارت جدید، یک گوشی جدید و یا صرفاً بک‌آپ گرفتن از شماره‌هایشان را دارند. راه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد.

فرادرس

اگر می‌خواهید شماره‌های گوشی را از یک گوشی اندرویدی به یک گوشی اندرویدی دیگر منتقل کنید، استفاده از گوگل برای این کار، بهترین و آسان‌ترین روش ممکن است. همینطور با این کار، مزیتِ بزرگِ اینکه می‌توانید در هر لحظه‌ی دیگر و بر روی هر گوشی دیگر، آن بک‌آپ‌ را پیاده کنید هم وجود دارد. برای این کار از راه زیر استفاده کنید (توجه داشته باشید به دلیل تفاوت‌های ظاهری میان گوشی‌های موبایل، این دستورالعمل ممکن است کمی متفاوت باشد بسته به گوشی شما)

نرم‌افزار لیست تماس‌ها Contacts را باز کنید. به دنبال منوی تنظیمات Settings بگردید. به دنبالِ گزینه‌ی Import/Export بگردید و آن را انتخاب کنید. (بعضی مدل‌ها، چنین گزینه‌ای را نه در Settings بلکه به عنوان بخشی جدا در کنار Settings دارند که با فشردن دکمه‌ی تنظیماتِ روی خود گوشی در میان لیست قابل دسترسی هستند.) Export را انتخاب کنید. سپس بر روی export to internal storage کلیک کنید. (در بعضی مدل‌ها، تمامِ گزینه‌ها جدا است و گزینه‌ی Export به صورت جدا وجود ندارد.)

با این کار، تمام لیست مخاطبین شما به شکل یک vCard ذخیره می‌شوند که می‌توانید آن را توسط بلوتوث یا ایمیل برای گوشی جدید بفرستید یا بر روی کامپیوتر خود ذخیره کنید و با استفاده از همین روش، در انتها آن را Import کنید. برای اینکه از این فضای امن‌تر و کاملاً دائمی برای بک‌آپ گرفتن از این لیست تماسها استفاده کنید سری به google.com/contacts بزنید و بر روی گزینه‌ی Import Contacts کلیک کنید. فایل را از روی کامپیوتر بر روی سایت آپلود کنید. این لیست حالاً کاملاً دائمی و امن بر روی Google ذخیره شده و مزیت آن اینست که هر زمان که با این اکانتِ مشخصِ گوگل، در گوشی sign in کنید، به راحتی امکان ورود این لیست تماس به ان گوشی و سینک کردن گوشی، وجود دارد.

بک‌آپ گرفتن از شماره‌ها بر روی سیمکارت

همانند روش بالا، نرم‌افزار لیست تماس‌ها Contacts را باز کنید. به دنبال منوی تنظیمات Settings بگردید. به دنبالِ گزینه‌ی Import/Export بگردید و آن را انتخاب کنید. (بعضی مدل‌ها، چنین گزینه‌ای را نه در Settings بلکه به عنوان بخشی جدا در کنار Settings دارند که با فشردن دکمه‌ی تنظیماتِ روی خود گوشی در میان لیست قابل دسترسی هستند.) Export را انتخاب کنید. سپس بر روی export to SIMکلیک کنید. (در بعضی مدل‌ها، تمامِ گزینه‌ها جدا است و گزینه‌ی Export به صورت جدا وجود ندارد.)

با این روش تمام لیست تماس، بر روی سیمکارت ذخیره شده و با گذاشتن آن در یک گوشی متفاوت به لیست تماس‌ها دسترسی خواهید داشت. بایستی با استفاده از همین روش، در انتها آن را Import کنید.

استفاده از یک نرم‌‎افزار ثالت

در بالا روش‌های ارسال مستقیم شماره‌ها به اندروید و یا بک‌آپ گرفتنشان بر روی گوگل و یا سیمکارت به صورتی دستی را مرور کردیم. با استفاده از یک نرم‌افزار ثالث، می‌توان همچین کاری را صرفاً با یک کلیک انجام داد. پیشنهاد ما برای این کار، MCBackup است؛ نرم‌افزاری که هم برای ایفون و هم برای اندروید قابل دسترسی و کاملاً رایگان است.

how-move-contacts-new-android-phone

بازار، گوگل پلی و یا اپ استور را باز کنید و MCBackup را در آن سرچ کنید. نرم‌‎افزار را نصب و سپس باز کنید. و هنگامی که از شما می‌پرسد، به آن اجازه‌ی دسترسی به لیست تماس‌های گوشی را بدهید. بر روی دکمه‌ی بزرگِ بک‌آپ کلیک کنید. سپس بر روی دکمه‌ی ابی رنگِ Send کلیک کنید. در این مرحله از شما درخواست می‌کند راهی برای ارسال این اطلاعت به گوشی جدید انتخاب کنید؛ این موضوع بستگی به نرم‌افزارهای موجود در گوشی قدیمی و جدید دارد؛ به عنوان آپشن، به شما برنامه‌هایی مثل گوگل درایو، واتس اَپ، بلوتوث و بسیاری دیگر پیشنهاد می‌شوند.

وقتی فایل vCard را دریافت کردید. بر روی آن را ضربه بزنید و Save را انتخاب کنید. به عنوان جایگزین از روشی که در بالا توضیح دادیم (Contacts > Settings > Import/Export > Import from Internal Storage) می‌شود استفاده کرد.

منبع

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : روش‌های بک‌آپ گرفتن از لیست تماس برای استفاده در یک گوشی دیگر

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *