پادویش

ایستگاه فضایی بین المللی را در Google street view بیابید

ایستگاه فضایی بین المللی

 اکنون ، با استفاده از برنامه Google street view   می توانید ببینید که زندگی برای فضانوردان در ایستگاه بین المللی فضایی شبیه چیست؟

توماس پسکوت فضانوردی در آژانس فضایی اروپا، 6 ماه را در ایستگاه فضایی گذراند و داده هایی را جمع آوری کرد که برای ساختن ایستگاه فضاییGoogle street view  استفاده شد.

گرفتن تصاویر در جاذبه صفر چالش هایی را به وجود آورد به عنوان مثال اینکه روش های شبیه سازی و گرفتن تصاویر که روی زمین استفاده می شود برای Google street view  روی فضا قابل استفاده نیست.

مدل سازی در فضا

تیم street view با ناسا برای یافتن روشی که بتوان در شرایط جاذبه صفر عکس گرفت کار می کند.چیزهایی مثل تثبیت کننده تصویر(یک سه پایه عکاسی در جاذبه صفر کاربردی ندارد) چالش هایی هستند که تیم با آن ها روبرو است.

آن ها دو روز را در مدلسازی ایستگاه فضایی بین المللی فقط با استفاده از موادی که در دسترس فضانوردان است ، سپری کردند.

به منظور یافتن بهترین راه گرفتن تصاویر، در نهایت آن ها از دوربین های DSLR و تجهیزاتی که در برد ایستگاه های فضایی وجود داشت برای گرفتن تصاویر استفاده کردند که سپس برای تیم Street view به زمین ارسال می شدند که به هم متصل شوند.

نتیجه نهایی ، تور جداب و مهیج ایستگاه است.تفاسیر و حقایقی وجود دارند که همزمان با جستجوی شما در تصاویر یافت می شوند.

بینش بیشتر از این موضوع که زندگی فضانوردانی که در آن جا زندگی می کنند به چه چیزی شبیه است ، حاصل می شود . ایستگاه فضایی بین المللی دقیقا آخرین سری از مجموعه های ویژه است که می توانید در Google Street view  بیابید. با استفاده از این برنامه شما می توانید از مکان های دیدنی ، موزه ها ، عجایب طبیعی سراسر جهان بازدید کنید.در میان گزینه های بسیار در مجموعه ، سری ای از پارک های طبیعی کره ، اقیانوس های سرتاسر جهان ، تور سفر به خرابه های ماچو پیچو و مکان های برجسته بسیاری از کشور ها مانند نروژ و نیوزلند وجود دارد .شما هم چنین می توانید با Google Cardboard به لوکیشین های فیلم برداری گیم آف ترونز سفر کنید.

این مجموعه های Street view  به تجربه های همه جانبه ای در حقیقت مجازی تبدیل شده اند به گونه ای که  تصاویر ساده قادر به ترجمه آن ها نیستند.شما می توانید از طریق مرورگر وب دسکتاپ یا اپلیکیشن های رایگان Google play store یا Ios به Google street view دسترسی پیدا کنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ایستگاه فضایی بین المللی را در Google street view بیابید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. فوق العاده است
    بنظر میرسه گوگل قصد جدی برای تغییر زندگی در آینده رو داره
    برنامه ها و تکنولوژی های که میتونه زندگی رو آسان تر از گذشته کنه
    از حمل و نقل گرفته تا فضا و اینترنت و …. و تفریح های جدید !
    ممنون بخاطر مطلب خوبتون