آشنایی با محبوب ترین دوره های زبان انگلیسی سفیر گفتمان

آشنایی با محبوب ترین دوره های زبان انگلیسی سفیر گفتمان

انواع دوره های زبان انگلیسی کدامند؟

هر فردی بنا بر هدفی که دارد قصد شرکت در انواع دوره های زبان انگلیسی را دارد. به طور کلی دوره‌ها شامل سطوح مختلفی هستند که هر کدام از آن‌ها برای افراد مختلفی مناسب است. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی هر کدام از این دوره‌ها بپردازیم تا با توجه به سطح و میزان دانشی که دارید، نسبت به شرکت در آن‌ها اقدامات لازم را به عمل بیاورید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

 1. کلاس مکالمه یا Free Discussion

آموزش مکالمه زبان انگلیسی همواره طرفداران بسیار زیادی را داشته است. به همین علت دوره‌های مختلفی در این رابطه برگزار می شوند. داشتن توانایی در صحبت کردن به زبان انگلیسی بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند برای شما فرصت‌های شغلی متفاوتی را ایجاد کند. همچنین اگر قصد مهاجرت داشته باشید، می‌توانید در این دوره‌ها شرکت کنید. در دوره‌های مکالمه دیگر اهدافی مانند تقویت لیسنینگ، ریدینگ و یا رایتینگ وجود نداشته و تمرکز تنها بر روی طریقه صحبت کردن به شیوه‌ای اصلی و درست است.

 

 1. تافل TOEFL؛ از دیگر دوره های زبان انگلیسی

از دیگر دوره های زبان انگلیسی می‌توانیم به تافل اشاره کنیم که شرکت در آن اهداف تحصیلی دارد. در دوره‌های تافل تمرکز بر روی موارد مختلفی است. به عنوان مثال این توانایی را در زبان آموزان به وجود می‌آورد تا در آزمون‌‌های کارشناسی ارشد و دکترا به موفقیت دست پیدا کنند.

همچنین این دوره افراد را آماده می‌کند تا بتوانند با موفقیت آزمون تافل را پشت سر بگذارند. به طور کلی مخاطبین این دوره غالبا افرادی هستند که مدارک تحصیلی آن‌ها لیسانس یا بالاتر است و یا قصد دارند در کشوری خارج از کشور اقامت داشته باشند. لازم به ذکر است که در دوره تافل بر روی هر چهار مهارت زبان انگلیسی متمرکز می‌شود و باید به مساوات تمرینات مربوطه انجام شوند.

 1. دوره IELTS

آیلتس از دیگر دوره های زبان انگلیسی است که مدرک و همچنین کسب نمره قبولی در آزمون آن به منظور مهاجرت بسیار حائز اهمیت است. در این دوره نیز بر روی هر چهار مهارت Speaking، Listening، Writing و Reading کار می‌شود و نیاز است تا زبان آموز در هر چهار گزینه ذکر شده از توانایی بالایی برخوردار باشد؛ در غیر این صورت نمی‌تواند در آزمون به موفقیت دست پیدا کند. دوره آیلتس به دو بخش تقسیم می‌شود که شامل جنرال آیلتس و آکادمیک آیلتس است.

 1. دوره‌های خاص زبان

همانطور که اشاره کردیم هر فردی برای شرکت در دوره های زبان انگلیسی اهداف خاصی را دارد. به همین منظور دوره‌های خاصی برای آن در نظر گرفته می‌شوند. به عنوان مثال در برخی از این دوره‌ها بر روی فیلم، هنر و طراحی کار می‌شود. برخی دیگر بر روی تجارت و امور مالی تمرکز دارند و برخی دیگر مهارت‌های گردشگری و هتلداری را تقویت می‌کنند.

به طور کلی این دوره‌ها بر روی آموزش زبان ویژه مشاغل تمرکز بسیار زیادی دارند؛ به همین علت افرادی که می‌خواهند در خارج از کشور مشغول به کار شوند، بهتر است این دوره‌ها را پشت سر بگذارند تا بتوانند به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کرده و کارهای محول شده را به راحتی و بدون وجود هیچگونه مشکلی به انجام برسانند.

 1. دوره های زبان انگلیسی برای ورود به دانشگاه

تحصیل در خارج از کشور رویای بسیاری از افراد است. به همین علت برای اینکه مسیر رسیدن به این رویا برای افراد هموارتر شود، باید مقدمات آن را فراهم بیاورند. از جمله کارهایی که در این خصوص باید انجام شوند، می‌توانیم به شرکت در دوره زبان مربوطه اشاره داشته باشیم.

در آموزشگاه‌های مختلف دوره‌هایی بدین منظور برگزار می‌شوند. به همین علت شما می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید و هدفی که در سر دارید را با مسئولان در میان بگذارید تا آن‌ها با تشکیل کلاس و انتخاب استاد مورد نظر به شما در این راه کمک بزرگی کنند.

آشنایی با محبوب ترین دوره های زبان انگلیسی سفیر گفتمان

 1. دوره‌های گرامر

درست صحبت کردن و درست نوشتن از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین علت افراد برای اینکه بتوانند به این توانایی دست پیدا کنند، به دنبال آموزشگاه‌هایی هستند که دوره‌های گرامر را برگزار کنند. گرامر و دستور زبان انگلیسی بسیار حائز اهمیت است؛ به همین دلیل باید وقت کافی بر روی یادگیری آن‌ها بگذارید. موفق شدن در این مسیر به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید مهارت رایتینگ خود را نیز تقویت کنید. پس از تلاش کردن دست بر ندارید.

برای موفقیت در دوره های زبان انگلیسی چه کاری باید انجام دهیم؟

تنها شرکت در دوره‌ها کافی نیست، بلکه شما باید بتوانید آن‌ها را با موفقیت بگذرانید. راه‌های مختلفی برای این امر وجود دارند که شما با توجه به آن‌ها می‌توانید در هر کدام از دوره‌ها به موفقیت دست پیدا کنید. از جمله این راه‌ها می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:

 • اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خودتان را تعیین کنید

در ابتدا اهدافی که در سر دارید را بر روی یک کاغذ پیاده کنید. نوشتن اهداف به شما کمک می‌کند تا بدانید چه کاری باید انجام دهید و چگونه آن‌ها را مدیریت کنید. در واقع زمان شما بیهوده هدر نمی‌رود و می‌توانید در آن زمان به تمرین کردن بپردازید.

 • تعهد داشته باشید

تنها نوشتن اهداف کافی نیست. شما باید به اندازه کافی تعهد داشته باشید تا بتوانید به اهدافی که نوشته‌اید عمل کنید؛ در غیر این صورت با نگاه کردن و نوشتن اهداف نمی‌توانید کاری از پیش ببرید.

 • برای خودتان تمرینات مختلف طراحی کنید

تمرین کردن می‌تواند در تقویت مهارت‌های مربوطه در زبان انگلیسی بسیار موثر باشد. بعد از هر باری که در کلاس شرکت می‌کنید، حدود نیم تا یک ساعت را صرف تمرین کردن کنید. همچنین تمرین‌هایی که انجام می‌دهید باید از تنوع بالایی برخوردار باشند تا شما را بی انگیزه نکنند. به عنوان مثال یک روز می‌توانید برای تقویت مهارت Listening خود به تماشای فیلم زبان اصلی مشغول باشید و روز دیگر از پادکست‌ها بهره ببرید. این بستگی به خلاقیت و مهارت‌ها شما دارد.

از دیگر راه‌های موفقیت در دوره های زبان انگلیسی می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره کنیم:

 • از ابزارهای مختلف به منظور یادگیری استفاده کنید
 • نیازمندی‌ها و گزینه‌هایی که دچار ضعف هستید را یادداشت کنید
 • یک دستور کار برای خودتان داشته باشید
 • بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی را برای خودتان انتخاب کنید

برای شرکت در دوره های زبان انگلیسی چه کاری باید انجام دهیم؟

برای اینکه بتوانید دوره‌های ذکر شده را پشت سر بگذارید و در آن‌ها شرکت کنید، نیاز است تا به دنبال آموزشگاه معتبر در این زمینه باشید. موسسه زبان انگلیسی سفیر برگزار کننده دوره های زبان انگلیسی است که هر کدام از آن‌ها می‌توانند بر روی مهارت‌های شما کار کنند. برای هر کدام از دوره‌ها برنامه ریزی‌های مخصوص انجام شده و از بهترین اساتید مجرب بهره گرفته می‌شود. به همین علت شما می‌توانید با تمرکزی که بر روی این کار می‌گذارید، در هر کدام از دوره‌ها نمره قبولی کسب کنید و سپس به آن هدفی که در سر دارید دست پیدا کنید.

سخن آخر

در این مطلب درباره دوره های زبان انگلیسی با شما اطلاعاتی را در میان گذاشتیم. این دوره‌ها به شما کمک خواهند کرد تا علاوه بر تقویت هر چهار مهارت مورد نیاز، بتوانید مسیر مهاجرت، شرکت در کنکور و آزمون و یا پیدا کردن شغل را برای خودتان هموارتر کنید. دوره‌های مربوطه و مورد نیاز را برای شما معرفی کردیم و شما بر اساس جایگاه و یا سطحی که دارید، می‌توانید نسبت به شرکت در هر کدام از آن‌ها اقدامات لازم را به عمل بیاورید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آشنایی با محبوب ترین دوره های زبان انگلیسی سفیر گفتمان

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *