شرکت Dropbox پانصد میلیون کاربر دارد،با این حال روزگار خوبی را سپری نمی کند

مدیر عامل شرکت دراپ باکس

سرویس دراپ باکس مدت هاست که به یک حافظه ی کلاود محبوب در بین کاربران بدل گشته است و شرکت مذکور دو روز پیش رکورد جدیدی را به همگان نشان داد:دراپ باکس 500 میلیون کاربر را به خود اختصاص داده است.

شرکت پس از بیان این آمار اطلاعات بیشتری را منتشر نکرده است و مشخص نیست که این 500 میلیون کاربر به طور اختصاصی از دراپ باکس استفاده می کنند و یا اینکه به سرویس های مشابه گوگل،مایکروسافت و اپل نیز دسترسی دارند،همچنین شرکت مشخص نکرده است که این رقم مربوط به کاربران فعال می باشد و یا کل کاربران که برخی از آنان ممکن است سالی 1 بار از این سرویس استفاده نمایند.

به گفته ی شرکت دراپ باکس از این 500 میلیون کابر فقط 150000 عدد از آنها از نسخه ی پولی استفاده می کنند و بقیه ی آنها از سرویس رایگان بهره می برند،علاوه بر این مدیر عامل دراپ باکس می گوید که تعداد کاربرانی که از سرویس مخصوص استفاده می کنند که باید هزینه ای برایش پرداخت شود ، با سرعت 25000 کاربر در هر سه ماه در حال افزایش است.

مدیر عامل دراپ باکس می گوید که از این 500 میلیون کاربر تعداد 8 میلیون از آنها مربوط به شرکت هاست ولی اکثر شرکت ها در حال حاضر از سرویس رایگان استفاده می کنند که شاید این مساله شرکت دراپ باکس را مجبور به ایجاد تغییر در سیاست های مالی نماید.

با اینکه این نرم افزار از محبوبیت زیادی بین کاربران برخوردار است اما عملا شرکت دراپ باکس در حال ضرر و زیان مالی می باشد،که یکی از دلایل این مسئله وجود رقبایی چون گوگل ، مایکروسافت و اپل می باشد.

 

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  دراپ باکس برای ویندوز موبایل با قابلیت اشتراک گذاری پوشه های شما

نظرات در مورد : شرکت Dropbox پانصد میلیون کاربر دارد،با این حال روزگار خوبی را سپری نمی کند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *