مراسم CES سال 2021؛ امسال مراسم CES متفاوت تری را شاهد خواهیم بود!

مراسم CES سال 2021؛ امسال مراسم CES متفاوت تری را شاهد خواهیم بود!

مراسم CES سال 2021؛ امسال مراسم CES متفاوت تری را شاهد خواهیم بود! امسال از چه محصولاتی در CES 2021 رونمایی می شوند؟

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از وبسایت خبری Android Authority، طبق پیش بینی ها و گفته های برگزار کننده های مراسم CES، امسال باید شاهد متفاوت تر برگزار شدن و متفاوت بودن مراسم CES در مقایسه با سایر مراسم های  سال پیش باشیم. به دلیل همه گیری کرونا و محدودیت های کرونایی، امسال باید شاهد برگزار شدن مراسم CES به صورت تماما مجازی باشیم. انجمن مصرف کنندگان تکنولوژی (The Consumer Technology Association = CTA) این قول را هوادران مراسم CES داده است که این مراسم با وجود آنلاین بودن بسیاری جذاب خواهد بود و همه ی افراد می توانند برخلاف سال های گذشته؛ در صف اول مراسم بنشینند تا از جدیدترین نوآوری های سال 2021 به وجد بیایند. CTA در گزارش اعلام کرد از تصمیم هیئت برگزار کنندگان این مراسم در خصوص آنلاین برگزار شدن مراسم CES به منظور قطع همه گیری کرونا و حفاظت ار سلامت بازدیدکنندگان حمایت می کند.

در حاضر دقیقا مشخص نیست که این مراسم چگونه و چطور می تواند به صورت آنلاین برگزار و برای کاربران پشتیبانی خواهد شد، بهرجال پوشش این مراسم برای ما به معنی چند تغییر بسیار مهم است. گرچه این تغییر ها دلیلی برای عدم پوشش این مراسم از جانب زوم تک برای مخاطب خود نخواهد شد، زوم تک سعی می کند تاجایی که مقدر است تمام قسمت های مراسم را برای شما پوشش دهد. برگزار شدن آنلاین این مراسم این فرصت را برای ما فراهم خواهد کرد تا امسال کمی متفاوت تر از سال های پیش عمل کنیم. از آن جایی که به دلیل شرایط حضور خبرگذاری های خارجی و داخلی در این مراسم میسر نیست، به ناچار مجبور هستیم که از بررسی بسیاری از محصولات بگذریم، زیرا امکان تماس و کار کردن با‌ آن ها وجود ندارد؛ گرچه هم چنان می توانیم با کمپانی های سازنده به گفت و گو بپردازیم. بهرحال در زیر به برخی از مهم ترین اتفاقات مراسم CES سال 2021 اشاره خواهیم کرد.

 

مراسم CES سال 2021؛ مهم ترین اطلاعات

زمان برگزاری مراسم CES 2021 کی است؟ این مراسم به صورت رسمی در تاریخ 11 ژانویه شروع تا 14 ژانویه سال روز پنج شنبه 2021 میلادی ادامه خواهد داشت. با وجود آنلاین برگزار شدن این مراسم در این سال؛ بسیاری از کمپانی مطرح در حوضه تکنولوژی از جدیدترین دستاورد های خود در این مراسم از اولین روز تا آخرین روز مراسم CES سال 2021 رونمایی خواهند کرد.

مراسم CES 2021 در کجا برگزار خواهد شد؟ مراسم CES معمولا در شهر لس وگاس ایالت نوادا در کشور ایالات متحده آمریکا در مرکز LAS VEGAS Converntion برگزار می شود. در این معمولا رویدادهای جداگانه، سخنرانی های مهم و رونمایی از محصولات در مکان های مختلف اطراف در شهر لاس وگاس اتفاق می افتد که در این سال هیچ مکان یا جایگاهی به هیچ کس یا هیچ کمپانی اختصاص داده نشده است و همه ی مراسم ها، رونمایی ها و سخنرانی ها به صورت آنلاین برگزار خواهند شد.

آیا همه ی مردم می توانند به صورت آزادانه و رایگان در این مراسم شرکت کنند؟ اگر بخواهیم در خصوص مراسم حضوری و معمولی مراسم CES بگوییم باید این را به شما بگوییم که معمولا هر کسی نمی تواند در مراسم CES به صورت آزادنه و رایگان حضور یابد. معمولا حضور در مراسم CES برای عموم آزاد نیست و تنها محدود به حضور اعضای فنی شرکت کنندگان و کمپانی ها می باشد. بهرحال هنوز به صورت قطعی تایید نشده است که حضور مردم عادی نیز در مراسم  آنلاین امسال CES 2021 پذیرفته شده است یا خیر!

 

کمپانی های فعال در حوضه تکنولوژی در مراسم CES 2021

CTA ثبت نام شرکت کنندگان برای حضور مراسم آنلاین CES 2021 را تاریخ سوم دسامبر سال 2021 آغاز کرد و هنوز ما شاهد کمپانی هایی هستیم که حضور خود را مراسم آنلاین CES 2021 به اطلاع عموم می رسانند. در ذیل می توانید از حضور کمپانی ها در این مراسم آنلاین CES باخبر شوید.

 

AmazFit

حتما درباره ی ساعت های هوشمند و مچ های بندهای هوشمند کمپانی AmazFit شنیده اید که از زمان معرفی شدن تا به امروز به محبوبیت بسیاری رسیده اند و طبعا طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده اند. ما از کمپانی AmazFit انتظار داریم تا در مراسم AmazFit سال 2021 عمکلرد خیلی خوب خود را ادامه داده و از محصولات جدید بی نظیر رونمایی کند.

به تازگی کمپانی هوآمی (Huami) در یک تیزر اعلام کرده است که می خواهد حداقل از یک ساعت هوشمند AmazFit در این مراسم رونمایی کند. گرچه وبسایت GSMArena که شاهد رونمایی شدن بیشتر محصولات GTS 2 و GTR 2 در مراسم CES امسال خواهیم بود. این به این معنی است که احتمالا ساعت های هوشمند GTS 2e و GTR 2e که به تازگی رونمایی شده اند برای مخاطبان جهانی خواهد بود.

برند تجاری گجت های پوشیدنی Zepp وابسته AmazFit نیز هم چنین تایید کرده است که رویدادی در مراسم CES 2021 برگزار خواهد کرد. به گفته این کمپانی؛ این مراسم در تاریخ 12 ژانویه در ساعت 12 برگزار خواهد شد.

 

AMD

حتما کمپانی AMD را می شناسید؛ کمپانی AMD یکی از غول های حاضر حوضه طراحی کارت های گرافیک و سی پی یو است. این کمپانی تایید کرده است که در مراسم آنلاین CES 2021 نیز به صورت مجازی حضور پیدا خواهد کرد. مدیر عامل و رئیس اصلی این کمپانی اعلام کرد که مراسم این کمپانی در تاریخ 12 ژانویه در ساعت 11 به صورت مجازی توسط مراسم CES 2021 پوشش داده خواهد شد.

کمپانی AMD در یادداشتی بر روی وبسایت خود اعلام کرد که طول رویداد آنلاین این کمپانی در مراسم CES 2021 دکتر لو (Lu) از جدیدترین دستاوردهای این کمپانی در خصوص عمکرد تراشه های گرافیک و راه حل های آن در رویدادی در این مراسم صحبت خواهد کرد. هم چنین کمپانی AMD در صفحه ی وبسایت خود از چشم انداز این کمپانی برای پژوهش ها، بالا بردن کیفیت تحصیل، کار، سرگرمی و کیفیت بازی های رایانه ایی خبر داد.

ما حدس می زنیم این کمپانی تراشه های Ryzen های بسیاری را در فروشگاه خود داشته باشد که بخواهد آن ها را از طریق مراسم CES 2021 به فروشد، پس باید شاهد رونمایی شدن چندین لپتاپ در این خصوص نیز باشیم. طبق گفته ها و اطلاعات افشا شده نباید انتظار رونمایی شدن از GPU های جدید را در مراسم CES 2021 آنلاین داشته باشیم.

بیشتر بخوانید  مانیتورهای خمیده جدید کوانتوم دات سامسونگ در CES 2017

 

Asus

حتما کمپانی ایسوس را می شناسید؛ کمپانی ایی که بیشتر برای کاربران یادآور لپتاپ های باکیفیت خوش ساخت است و جدیدا هم به محبوبیت خاصی در بازار گوشی های هوشمند رسیده است. کمپانی تایوانی ایسوس اعلام کرده است که در تاریخ ظهر 13 ژانویه کنفرانس خبری برگزار خواهد کرد. طبق گفته ها به نظر می رسد که این کمپانی می خواهد از محصولات مرتبط به طری کامپیوترهای Duo رونمایی کند.

 

Dell

شاید کاربری وجود نداشته باشد که نداند کمپانی Dell چیست؛ کمپانی که همیشه یکی قطب های اصلی در بازار لپتاپ ها و قطعات کامپبوترهای شخصی بوده است. هم چنین این کمپانی در تولید مانیتورها هم فعالیت می کند. به تازگی این کمپانی چند لپتاپ و مانیتور عرضه کرده است. طبق گزارش های صورت گرفته این کمپانی هم می خواهد در مراسم آنلاین CES 2021 شرکت کند.

ما هم چنین انتظار داریم که کمپانی AlienWare که کارنامه ی خیلی خوبی در تولید مانیتورها دارد، در مراسم CES 2021 شرکت کند.

ما هم چنین انتظار داریم که این کمپانی از محصولات جدیدش در این مراسم رونمایی کند؛ چراکه در سال پیش در مراسم CES 2020 کمپانی AlienWare از چندین مانیتور گیمینگ، کیبورد حرفه ایی و از لپتاپ M15 سری گیمینگ رونمایی کرد. چیزی که باعث هیجان می در خصوص حضور این کمپانی در این مراسم خواهد شد احتمال رونمایی از کانسپت سری کامپیوترهای UFO توسط AlineWare است.

به طور خلاصه ما در این مراسم انتظار داریم که شاهد رونمایی شدن ار مانیتورهای گیمینگ، لپتاپ ها و وسایل جانبی باشیم. اگر نمی دانید یا تابحال کانسپ ALienWare را مشاهده نکرده اید، باید بدانید که احتمالا باید شاهد رونمایی شدن یک کنسول گیمینگ قدرت مند در سال 2021 باشیم. هنوز مطمعن نیستیم که این کانسپت گیمینگ از جانب AlinWare که با کمپانی Asus هم همکاری دارد چه زمانی معرفی می شود؛ بهرحال باید شاهد یک  کنسول گیمینگ فوق العاده باشیم.

 

اینتل

اینتل را باید قطب اصلی در تولید تراشه های کامپیوترها و لپتاپ ها بدانیم که در تامین قطعات گوشی های هوشمند نیز سهم مهمی دارد. طبق گفته ی این کمپانی؛ اینتل در مراسم آنلاین CES 2021 می خواهد چندین کنفرانس خبری برگزار کند. اولین کنفرانس در تاریخ 11 ژانویه در ساعت 4 بعد از ظهر به وقت لاس وگاس است. این کنفرانس بر روی هدف اینتل با نام ( پروسه تکنولوژی، بسته بندی و طراحی) توجه خواهد کرد. به نظر می رسد که این کمپانی سعی دارد که بر روی نسل جدیدی از پروسه گسترش قطعات کامپیوتری توجه کند.

دومین کنفرانس کمپانی اینتل در تاریخ 12 ژانویه در ساعت 1 بعد از ظهر برگزار می شود. هدف از برگزار این اعلام کردن تحقیقات کمپانی اینتل بر روی ماشین های خودران و  شرکت تابعه اینتل است.

 

LG

کمپانی کره ایی ال جی نیز اخیرا تایید کرده است که می خواهد در مراسم آنلاین CES 2021 کنفرانسی را در تاریخ 11 ژانویه در ساعت 8 صبح برگزار کند. تم این کمپانی “زندگی ادامه دارد – در خانه بمانید” و طبق گقته ی Korean Herlad احتمالا توحه اصلی کمپانی کره ایی بر روی رونمایی از محصولات و اختراعات پسا کرونایی توجه کند. به علاوه در 12 ژانویه میزبان یک گفت و گو با Il-puyong با توجه بر روی اختراعاتی در حوضه های متفاوتی صورت خواهد گرفت. بالاخره در تاریخ 15 ژانویه این کمپانی به کاربران این فرصت را می دهد که به صورت آنلاین تجربه مشاهده محصولات این کمپانی را تا تاریخ فوریه 15 را داشته باشند.

این کمپانی اعلام کرده است که به زودی می خواهد اولین تلویزیون QNED مینی LED خود را در مراسم CES 2021 معرفی کند. این تلویزیون 86 اینچی 8k است که به تکنولوژی نرخ تجدید 120 هرتزی مجهز شده است. هم چنین این کمپانی در نظر دارد که از چندین وسایل خانه جدید هم چون یخچال، مایکرویو، ماشین ظرف شویی، تصفیه آب و … رونمایی کند. علاوه بر آن، کمپای ال جی از سری جدید گرم لپتاپ (Gram Laptops) هم رونمایی کرده است.

 

 

Nvidia

کمپانی انودیا را به قول برخی از کاربرها باید پادشاه پر شکوه کارت های گرافیک دانست. این کمپانی با عرضه کارت های گرافیک RTX 30 Series توانست عملکرد فوق العاده ایی را برای کارت حافظه های RTX در مقایسه با عملکرد نسل اول همین سری رقم بزند. تمام ماجرا این جا به پایان نمی رسد،  این کمپانی به تازگی از سری کارت گرافیک های Geforce RTX رونمایی کرده است؛ این کمپانی در خصوص کارت گرافیک جدید خود مفصل در مراسم آنلاین CES 2021 در تاریخ 12 ژانویه در 12 ظهر صحبت خواهد کرد.

اگر به وبسایت انودیا سری بزنید با تیتر – به ما ملحق شوید تا از آخرین اختراعات در حوضه گیمینگ و گرافیک پرده برداریم. هم چنین انتظار می رود که کمپانی انودیا از سری کارت گرافیک های RTX 30 مختص گوشی های هوشمند نیز رونمایی کند.

 

 

سامسونگ

یکی از نام های همیشگی مراسم های مربوط به تکنولوژی هم چون مراسم CES؛ دیگر کمپانی کره ایی – کمپانی سامسونگ- است. طبق گفته ی این کمپانی پرطرفدار کره ایی این کمپانی در تاریخ 11 ژانویه سال 2021 میلادی حاضر در ساعت 9 صبح به وقت لاس وگاس کنفرانس خود را برگزار می کند. این تاریخ توسط خود کمپانی سامسونگ بعدها تایید شد. تم این کمپانی کره ایی برای حضور در مراسم آنلاین CES 2021 ؛ “یک زندگی معمولی برای همه” است.

اگر این کمپانی کره ایی هم چون مراسم های CES سال های پیش بخواهد مراسم CES آنلاین 2021 را با الگو های آن سال برگزار کند باید شاهد رونمایی کردن محصولاتی هم جون تلویزیون های هوشمند، تکنولوژی نمایشگر های لمسی جدید، وسایل هوشمند خانه و … توسط سامسونگ خواهیم بود. گرچه به نظر بسیاری از کارشناسان به نظر نمی رسد که سامسونگ بخواهد گوشی هوشمند پرچم دار جدیدش؛ گلکسی اس 21 را در این مراسم رونمایی کند؛ گرچه به نظر بسیاری احتمال رونمایی شدن گلکسی اس 21 در تاریخ 14 ژانویه در مراسم CES 2021 توسط سامسونگ وجود دارد.

هم چنین کمپانی کره ایی از کروم بوک جدیدش؛ گلکسی کروم بوم 2 ارزان قیمت، اما هم چنان بی نظریش در مراسم Trade Show رونمایی کرد.

 

 

منبع: androidauthority

 

بیشتر بخوانید:

مقایسه پردازنده A14 آیفون 12 و A13 آیفون 11

فیس بوک داده های واتس اپ شما را می خواهد

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : مراسم CES سال 2021؛ امسال مراسم CES متفاوت تری را شاهد خواهیم بود!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *