آنتی ویروس پادویش

جریمه سنگین 302 میلیون دلاری برای اپل

آیفون 5.8 اینچی

نه تنها خود شرکت اپل، بلکه کل دنیا تا مدت ها پس از عرضه یکی از محصولات جدید این شرکت از سری آیفون، یعنی ارائه جدیدترین گوشی هوشمند مبتنی بر iOS درگیر آن شده و دیگر قسمت های فعالیت های اپل را از یاد می برند، اما این دلیل نمی شود تا چیزی از نگاه تیزبین قانون دور بماند، از همین رو است که اخیرا اپل طی یک دادگاهی در ایالت تگزاس آمریکا، به پرداخت ۳۰۲ میلیون دلار به عنوان جریمه مجبور شده است.

نه مقدار جریمه، آن هم برای شرکت سرمایه داری همچون اپل، بلکه عنوان آن برای چنین شرکت نام و نشان داری مایه ناامیدی است.از طرفی دیگر با چنین رسوایی هایی ممکن است دید کاربران به اپل تغییر کرده و آن را به دیگر قسمت های شرکت نیز ارتباط دهند، به این معنی که محصولاتی همچون آیفون 7 را نیز کپی شده از تکنولوژی دیگران تلقی کنند!
اما درباره این اتفاق.

این دادگاهی از آنجائی برپا شده که شرکت اپل از فناوری امنیت اینترنت شرکت هولدینگ VirnetX مدتی قبل بدون اجازه گرفتن از این کمپانی در محصولات خود استفاده است و حالا سر و صدای آن درآمده است.
البته این موشوع جدید نیست، چون 6 سال قبل یعنی در سال 2010 این هولدینگ VirnetX نسبت به این اقدام اپل اقامه دعوی کرده و این ادعا را داشت که اپل بدون اجازه از وی چهار ثبت اختراع این شرکت را در حوزه امنیت شبکه از قبیل “شبکه های خصوصی مجازی” و “لینک های ارتباطی ایمن” بدون اجازه در محصولات خود استفاده کرده است.
اگر چنین اتفاقی براستی صحیح باشد، از اپل توانمند و سرمایه دار بعید به نظر می رسد، چون هم قدرت برقرار توافق و عقدقرار داد را در اختیار داشته و هم سرمایه مورد نظر برای آن به هر میزانی را!

بد نیست بدانید که 4 سال قبل اپل به پرداخت ۳۶۸.۲ میلیون دلار محکوم شده بود، اما با درخواست تجدید نظر از دادگاه پرونده به تعویق افتاد.این بار با پیگیری مقامات هولدینگ VirnetX رسیدگی به پرونده بار دیگر آغاز گردید و این بار سنگین تر از قبل، جریمه به ۶۲۵.۶ میلیون دلار افزایش پیدا کرد که در نهایت با نامنصفانه خوانده شدن رای، اپل اکنون طی رای نهایی محکوم به به پرداخت جریمه ۳۰۲.۴ میلیون دلار به هولدینگ VirnetX شده است.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : جریمه سنگین 302 میلیون دلاری برای اپل

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *