اپل نسبت به کلمه رایگان در اپ استور حساس شده است!

دیگر عبارت رایگان را در اپ استور اپل نخواهیم دید

اپل نسبت به کلمه رایگان در اپ استور حساس شده است! : اگر ریزبین و دقیق شده باشید باید تا الآن فهمیده باشید که تغییری بسیار جزئی در اپ استور معروف اپل ایجاد شده باشد. این تغییر در عبارت دکمه دانلود اپلیکیشن های رایگان اپ استور رخ داده است و ما این بار به جای عبارت Free با عبارت Get روبرو شدیم.

این تغییر نه فقط برای آیفون ها بلکه برای تمامی دستگاه های اپلی مانند آیپد و آی مک و در تمامی نسخه های دسکتاپ و غیره اپ استور رخ داده است و به نظر می رسد این تغییر برای رفع ابهام در مورد اپ هایی باشد که علی رغم رایگان بودن دارای خرید درون برنامه ای هستند و کاربر مورد نظر می توانید از درون اپ نیز خرید بکند.

کمی قبل دگرگونی هایی در زبان گفتاری پلتفرم های مختلف به وجود آمده بود و علت آن نیز قوانین و فشار های اتحادیه اروپا و کمیسیون فدرال تجارت بیان شد. در ماه سپتامبر اتحادیه اروپا از پلتفرم های مختلف درخواست کرده بود تا زبان نوشتاری خود در استور ها را تغییر دهند و دیگر از عبارت رایگان برای اپلیکیشن ها استفاده نکنند اما در آن زمان معلوم نبود که آیا شرکت های بزرگ مانند اپل و گوگل به این درخواست پاسخ مثبت می دهند یا نه. اما حالا می بینیم که تغییراتی صورت گرفته است و گویا اپل به این خواسته تن داده است.

اپل استور

گوگل نیز در ماه مارس امکانی را به کاربران خود ارایه داده بود که براساس آن خرید درون برنامه ای را ملزم به دریافت پسورد می کرد. باز هم علاوه بر این راهکارهای یاد شده اپل و گوگل  نشستی را با کمیسیون فدرال تجارت برگزار کردند و در آن به دنبال راه هایی گشتند که بتوانند به کاربارن اعتراض کننده پاسخ دهند. اعتراض این کاربران از آسانی عمل خرید درون برنامه ای و پدید آمدن بسیاری از خرید های ناخواسته و اتفاقی بوده است.

البته شرکت آمازون در این باره مقاومت نشان داده است و راکارهای ارایه شده را رد کرده و گفته حتی اگر بشود حاضر است بحث با کمیسیون فدرال تجارت را در دادگاه دنبال کند. خرید های ناخواسته و اتفاقی تاکنون باعث شده است میلیون ها دلار از جیب کاربران پلتفرم های موبایل برود.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  براساس آمارها، 64 درصد از آمریکایی ها حداقل دارای یکی از محصولات اپل هستند

نظرات در مورد : اپل نسبت به کلمه رایگان در اپ استور حساس شده است!

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. ایده خوبیه ولی ایرانیـا که حساب خارجی ندارن دلار خرج کنند
    کافه بازار هم داره بیشتر برنامه هاش پرداخت درون برنامه ای میشه