آنتی ویروس پادویش

FBI از اثر انگشت تروریست مرده برای باز کردن Iphone 5C استفاده خواهد کرد

بعد از هفته ها کلنجار رفتن FBI و Apple بر سر باز کردن آیفون رضوان فاروق(یکی از تروریست های حمله ی اخیر کالیفرنیا) و بعد از اینکه شرکت اپل از اجرای حکم دادگاه نیز سر باز زد،این بار پلیس فدرال آمریکا شیوه ای جدید را برای دستیابی به اطلاعات گوشی تروریست مرده پیش گرفته است.

شرکت اپل بر سر دو راهی سختی مانده است،کمک به پلیس فدرال و دستگاههای امنیتی برای بازیابی اطلاعات آیفون 5 سی رضوان فاروق،و یا حفظ حریم خصوصی کاربران؟

تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل اخیرا نامه ای سرگشاده را در توضیح عدم همکاری شرکت تحت مدیریتش با دستگاه های امنیتی منتشر کرده است که در آن آمده:هیچ نرم افزاری برای باز کردن گوشی های آیفون قفل شده وجود ندارد، و در صورتی که متخصصان ما بتوانند چنین کاری را انجام دهند،این امر منجر به باز شدن یک در پشتی به امنیت آیفون خواد شد که می تواند سالها تلاش ما را برای امن کردن محصولاتمان از بین ببرد.

پس از انتشار این نامه مدیر عامل هندی شرکت گوگل هم با نوشتن پست هایی در حساب توییتر خود از همکار و رقیب خود دفاع کرد.

به هر حال گویا پلیس فدرال از همکاری شرکت اپل نا امید شده و این بار به این فکر افتاده تا با استفاده از اثر انگشت جسد رضوان فاروق به اطلاعات گوشی وی دسترسی پیدا کند،اما آیفون 5 سی اسکنر اثر انگشت ندارد و پلیس فدرال مجبور است تا با وصل کردن تراشه ی سنسور اثر انگشت و کمک گرفتن از شرکت اپل برای این تغییر در آیفون 5 سی بتواند به اطلاعات گوشی وی دسترسی پیدا کند.

FBI می گوید اطلاعات مهم و کلیدی در گوشی تروریست مرده وجود دارد که مسائل زیادی را در رابطه با حمله ی اخیر در ایالت کالیفرنیا روشن می کند و بعضی ها هم احتمال می دهند که حتی در صورت موفقیت FBI در باز کردن گوشی رضوان فاروق اطلاعات زیادی عاید دستگاه های امنیتی آمریکا نشود.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  آیفون تاشو اپل 2 تا 3 سال دیگر از راه می رسد

نظرات در مورد : FBI از اثر انگشت تروریست مرده برای باز کردن Iphone 5C استفاده خواهد کرد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *