پادویش

ضرب المثل پانتومیم برای بازی خانوادگی

ضرب المثل پانتومیم

ضرب المثل پانتومیم : بازی پانتومیم یکی از بازیهای جالب و سرگرم کننده ی است که شما می توانید با دوستان و خانواده خود انجام بدهید. بازی پانتومیم به این صورت است که یک نفر جمله یا ضرب المثلی را که در ذهن دارد به وسیله حرکت های به افراد دیگر نشان میدهد و آن ها باید حدس بزنند که حرکتها با چه جمله یا ضرب المثلی مرتبط است. پانتومیم جز بازهای سنتی به شمار می رود.

ضرب المثلهای ساده و راحت برای بازی پانتومیم

بعد از برنامه خندوانه بسیاری از خانواده ها برای پر کردن زمان خود به دنبال ضرب المثل های جذاب و پانتومیم های ضرب المثلی هستند. در این مقاله سعی کرده ایم ضرب المثل های ساده ای که می توان بصورت پانتومیم اجرا کرد را برای شما عزیزان ارائه کنیم بسیاری از ضرب المثل های ساده زیر در برنامه خندوانه هم اجرا شده است.

 با دست پس می‌زنه، با پا پیش می‌کشه/ آستین نو، پلو بخور/ آسیاب به نوبت/آش با جاش/آش نخورده و دهن سوخته/از اونجا مونده، از اینجا رونده /از اون نترس که‌ های و هوی داره، از اون بترس که سر به تو داره/ از خرس موئی، غنیمته/از خر افتاده، خرما پیدا کرده/از کوزه همان برون تراود که در اوست /از کیسه خلیفه می‌بخشه / اسب پیشکشی رو دندوناشو نمی‌شمرند/بزک نمیر بهار میاد، خربزه با خیار میاد/ به دعای گربه‌ی سیاه، بارون نمی‌باره/- از شیر مرغ تا جان آدمیزاد/.
از نخورده بگیر، بده به خورده/ از هول هلیم افتاد توی دیگ/با یه من عسل هم نمی‌شود خوردش/ با یک تیر و دو نشون زدن/پشت چشم نازک کردن/پشت دست داغ کردن/پشم در کلاه نداشتن/پولش از پارو بالا میره/تیشه به ریشه زدن/دهنش بوی شیر میده/ مار در آستین پروراندن/قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود/.
فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه/ تخم دو زرده کردن/ترشی نخوری یک چیزی میشی/گربه رقصاندن/ گلیم خود را از آب بیرون کشیدن/.
ضرب المثلهای ساده و راحت برای بازی پانتومیم 

ضرب المثهای سخت

مثل سگ و گربه به هم پریدن/ مرغ همسایه غازه/پول که زیاد شد خانه تنگ می‌شود و زن زشت/مواظب مالت باش مردم را دزد نکن/خار شدن و در چشم کسی فرو رفتن/اجاره نشین خوش نشینه/ارزان خری، انبان خری/ از این دم بریده هر چی بگی بر میاد/

خرِ ما از کُره‌گی دم نداشت/ خروس بیمحل/ امان ازدوغ لیلی، ماستش کم بود آبش خیلی/گیوه را ور کشیدن/راه باز است و جاده دراز/هر چه می‌خواهد دل تنگت بگو/.

انگور خوب، نصیب شغال میشه/از دست پس میزنه، با پا پیش میکشه/پنجه با شیر انداختن و مشت با شمشیر زدن کار خردمندان نیست/ پول علف خرس است/هر چه از دوست رسد نیکوست/هر چه رشته بودم پنبه شد/ از حق تا نا حق چهار انگشت فاصله است/همه را برق می‌گیره ما را چراغ نفتی/بزرگی به عقل است نه به سال/بادمجان بم آفت نداره.

بیشتر بخوانید  :

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : ضرب المثل پانتومیم برای بازی خانوادگی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *