خبرهای جالب از دنیای علم و فناوری

سر خط خبر : فروش واتس آپ به فیسبوک ؛ پس از فروش وایبر به قیمت 900 میلیون دلار هم اکنون نوبت به اپلیکیشن واتس آپ رسید ، همانطور که قبلا طی خبری فروش اپلیکیشن وایبر رو برای شما عزیزان اعلام کردیم ، هم اکنون اپلیکیشن واتس آپ هم توسط کمپانی فیسبوک خریداری شد. طی خبری که امروز منتشر شد فیسبوک اپلیکیشن واتس آپ را خریداری نمود.

خبرهای جالب از دنیای علم و فناوری
خبرهای جالب از دنیای علم و فناوری

 

گفتنی است فیسبوک این اپلیکیشن را به مبلغ 19 میلیارد دلار خریداری کرد ، اپلیکیشن واتس آپ بیش از 450 میلیون کاربر دارا است ، که به کمک آن پیام های متنی ، ویدئویی و صوتی خود را به یکدیگر ارسال می نمایند ، پس از فیلتر شدن وی چت دی ایران واتس آپ یک جایگزین برای وی چت به حساب می آمد. و یک نرم افزار بسیار مفید برای ارسال پیام بود ، خدمات این اپلیکیشن برای سال اول کاملا رایگان است ولی از سال های دوم از کاربرانش هزینه اندک یک دلار برای هر سال را طلب می کند.

خبر دوم : کاهش نرخ اینترنت پر سرعت ؛ طبق آخرین گزارشات رسید در هفته گذشته نرخ اینترنت پر سرعت 20 درصد کاهش یافت ، گفتنی است با کاهش سی درصدی هزینه های پهنای باند برای شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت نرخ تعرفه های اینترنت پر سرعت برای کاربران اینترنتی کاهش یافت ، طبق آمار ارائه شده این درصد باید 30 درصد می شد ، اما با اعتراضات شرکت های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت نرخ تعرفه های اینترنت پر سرعت تنها بیست در صد کاهش یافت ، هزینه اینترنت در ایران در مقایسه با سایر کشور ها از جمله مالزی بسیار بالا است ، البته این گرانی ناشی از سرعت پایین اینترنت است ، یعنی با مقایسه سرعت اینترنت در این دو کشور و هزینه خدمات این گرانی اینترنت در ایران مشاهده می شود.

خبر سوم : افزایش سرعت اینترنت  200 تا 400 گیگابیت بر ثانیه ؛ کمپانی ABM اعلام کرد با دستیابی به یک فناوری جدید توانسته به سرعت فوق سریع 200 تا 400 گیگابیتی دست یابد ، یکی از مدیران ارشد این کمپانی اعلام کرد ما توسط روشی جدید توانستیم به این سرعت در ایجاد ارتباط بین دنیای وب و کاربر اینترنتی دست بیابیم ، گفتنی است این شرکت در یک کنفرانس بین المللی دستگاه پروتوتایپ این تکنولوژی را ارائه کردند ، در صورت نهایی شدن این تکنولوژی هر کاربر می تواند حجم بیش از صد گیگابایتی را در عرض چند ثانیه دانلود نماید.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  افت شدید سرعت اینترنت ADSL آسیاتک

نظرات در مورد : خبرهای جالب از دنیای علم و فناوری

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *