وداع با خاطره های قدیمی / یاهو به فروش رفت

اگرچه کاربران جهانی با پیامرسان هایی نظیر واتساپ و فیس بوک و کاربران ایرانی با تلگرام انس گرفته و تمامی نیازهای ارتباطی خود را با وسیله آن ها رفع و رجوع می کنند، با این حال هنوز افراد دهه 60 و 70 خاطرات خود با مسنجر یاهو، مخصوصا چتروم های آن را فراموش نکرده اند، زمانی که چتروم های آن مملو از کاربر بوده و در بدو ورود چنین تکنولوژی هایی، خاطرات شیرینی را برای ما رقم زد.
اما با پیشرفت تکنولوژی و ارائه نسل جدید پیامرسانی، به حاشیه رفته و کم کم به بیابانی بی آب و علف تبدیل شد، بطوریکه مدتی قبل یاهو آن را به کلی تعطیل کرد.
حال از قرار معلوم کل زیرساخت یاهو نیز به طور کل تعطیل خواهد شد!

این مطالب را از دست ندهید:آموزش استفاده از تلگرام تحت وب / داشتن چند تلگرام به صورت همزمان
آموزش اضافه کردن مکان (Location) دلخواه به اینستاگرام

کمپانی محبوب وریزون امروز (Verizon) طی قراردادی، به طور رسمی و با پرداخت 4.83 تریلیون دلار به صورت نقدی (!) مالکیت یاهو را در اختیار گرفت.این پایان تلخ برای بسیاری از کاربران غیرقابل قبول است! اگر از شنیدن این خبر خندتان گرفت، تنها بدین فکر کنید که اگر خبر بفروش رفتن یاهو یا اپل را بشنوید چقدر متعجب خواهید شد! بله، یاهو در زمان خود محبوبیتی بیش از دو کمپانی یاد شده در زمان کنونی داشت.

وب سایت یاهو که بیشتر کاربران آن را به خاطر پرتال محبوب و امکانات وسیع ایمیلی می شناسند، تنها به این موارد ختم نشده و در سالیان دراز امکانات زیادی نظیر گزارش هواشناسی، خبررسانی، بازی های آنلاین و… به کاربران خود عرضه نموده است.بد نیست بدانید که رتبه الکسا این وب سایت هم اکنون 5 جهانی است، شاید بدین ترتیب به سنگینی اتفاق پی ببرید.

از قرار معلوم وریزون تصمیم ندارد تا کل بساط یاهو را ملقی کرده و پرتال آن را تعطیل کند و بدین وسیله میلیون ها کاربر مخصوصا ایمیلی یاهو را سرگردان کند، بلکه می خواد با ترکیب کاربران خود با کاربران یاهو، نسل جدیدی از خدمات را ارائه کرده و تجارت خود را گسترش دهد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : وداع با خاطره های قدیمی / یاهو به فروش رفت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *