پادویش

کشف برنامه های جدید آلوده به بدافزار در پلی استور

کشف برنامه های جدید آلوده به بدافزار در پلی استور

گزارش های برنامه های اندرویدی آلوده به بدافزار با آمار میلیون ها بار بارگیری، در حال تبدیل شدن به گزارش های ماهانه است. گوگل به تازگی 25 برنامه دیگر را از فروشگاه گوگل پلی استور بعد از اینکه Symantec فهمید که آن ها ساختار کد مخرب مشابهی را به اشتراک می گذارند، حذف کرد. این برنامه ها که به نظر میرسید برنامه های عادی عکس و مد هستند، بیشتر از 2.1 میلیون بار توسط کاربران دانلود شده اند. اما خوشبختانه با کشف برنامه های جدید آلوده به بدافزار در پلی استور چند مورد از این برنامه ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

کشف برنامه های جدید آلوده به بدافزار در پلی استور

زمانی که کاربر برنامه را دانلود کرد، کد اجرا شده نماد خود را پنهان می کند و تبلیغات تمام صفحه را نشان میدهد. تبلیغات مشخص نمی کنند که کدام برنامه آن ها را فعال کرده و حتی در صورت بسته بودن برنامه مخرب هم نمایش داده می شوند، بنابراین کاربران راهی ندارند که بدانند کدام برنامه را حذف کنند. Symantec سود پولی حاصل از تبلیغات را به عنوان انگیزه احتمالی تاکتیک های بدافزار ذکر می کند.

کشف برنامه های جدید آلوده به بدافزار در پلی استور

با توجه به شباهت بین برنامه ها، Symantec معتقد است که می توانند توسط یک سازمان ایجاد شده باشند. همچنین لیست برنامه های موجود در فروشگاه گوگل پلی بسیار فریبنده است، این سازمان دو نسخه از همان برنامه را منتشر می کند، یکی نسخه خوش خیم و دیگری نسخه بدافزار است. نسخه بی تأثیر ممکن است در نمودارهای برتر یا دسته گرایش قرار بگیرد، اما وقتی کاربران به صورت دستی برنامه را جستجو می کنند، شانس دانلود کردن یکی بدافزار آن 50-50 است.

کشف برنامه های جدید آلوده به بدافزار در پلی استور

جایی که این موج با دسته های قبلی بدافزار متفاوت است ، نحوه پنهان کردن آیکون های برنامه است. کد نویسی برای پنهان کردن کدهای مخرب برنامه سخت نیست. در عوض ، یک سوئیچ از راه دور در پرونده های پیکربندی ساخته شده است، به این معنی که تست های امنیتی گوگل این جنبه کد را تشخیص نمی دهند.

کشف برنامه های جدید آلوده به بدافزار در پلی استور

Symantec و سایر شرکت های امنیتی غالباً شیوه های جدید کشف برنامه های جدید آلوده به بدافزار در پلی استور را دارند و این سوال را مطرح می کنند که چگونه گوگل انقدر محافظت پیشرو است؟ به خوبی میتوان دید که گوگل رویه های امنیتی موثری به کار بسته اما برنامه هایی از این قبیل همچنان در حال نفوذ هستند. اگر اینگونه باشد، اقدامات بیشتری برای محافظت بهتر از کاربران اندرویدی در برابر نرم افزارهای مخرب و نرم افزارهای تبلیغاتی لازم است.

منبع : engadget.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : کشف برنامه های جدید آلوده به بدافزار در پلی استور

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *