پادویش

باهوش تر کردن کودکان با بازی های رایانه ای !

بازی های رایانه ای | همانطور که می دانید این روزها با پیشرفت دنیای تکنولوژی و رایانه ها، بسیاری از کودکان مدت های زیادی را در حال بازی کردن با کامپیوتر و کنسول های بازی هستند. پژوهشگران به این فکر افتادند که بر روی تاثیرات بازی های رایانه ای آزمایشاتی انجام دهند. در این میان عده ای از پژوهشگران دریافتند که این بازی ها سبب افزایش هوش کودکان می گردد ولی آیا این موضوع سبب می شود که کودکان حق بیشتری برای بازی داشته باشند؟!

قدرت تجزیه و تحلیل آن ها افزایش می یابد

برخی از پژوهشگران اعتقاد دارند که بازی‌ های رایانه ای قدرت استدلال و تجزیه‌ و تحلیل کودکان را افزایش می دهد و سبب افزایش هوش آن‌ ها می گردد. به همین دلیل است که پژوهشگران اعلام نموده اند که اگر کودکان مدت زمانی را که برای انجام بازی‌ ها صرف می نمایند، نباید برای والدین نگران‌ کننده باشد.

بازی­های گروهی بهتراست

در طول این پژوهش، تعدادی از پژوهشگران در ایالات‌ متحده آمریکا در بررسی‌ های اخیر خود متوجه شدند که انجام بازی‌ های کامپیوتری گروهی به کودکان کمک می نماید تا همدلی و نحوه ی انتقال فکری خود را رشد دهند. بر اساس تحقیقات قبلی نیز اثرات مثبت بازی‌ های کامپیوتری بر رشد عمومی مغز ثابت شده بود. بر اساس گفته های محققان بازی‌ های کامپیوتری کودکان را یاری می‌ کند تا قدرت استدلال و حل مسائل آن ها افزایش یابد. با انجام چنین بازی‌ های ویدئویی، کودک می‌ تواند مغز خود را به منظور پیدا کردن روش های خلاقانه به منظور حل پازل‌ ها و سایر مسائل آموزش دهد.

بازی های رایانه ای

دلیل خوب بودن بازی های رایانه ای

در بازی‌ های کامپیوتری هماهنگی میان اعضای بدن کودک نظیر چشم و دست افزایش می یابد و کودکان بهتر می‌ توانند حرکاتشان را کنترل نمایند. اساسا می‌توان گفت که دربازی‌ های رایانه ای، کودک نیازمند هماهنگی چشم و دست و توانایی فضایی – بصری می باشد. بر اساس مطالعات انجام‌ شده کودکان می‌ توانند مهارت‌ های مختلفی نظیر مهارت‌ های فضایی و بصری را به همراه مهارت‌ های عملی بهتر در میان بزرگسالان یاد بگیرند.

بازی‌ های رایانه ای ممکن است برنامه‌ ریزی، مدیریت منابع و تدارکات بهتر را در اختیار کودکان قرار می دهد. در هر کدام از بازی های رایانه ای منابعی در اختیار گیمرها قرار می دهد که شخص در طول بازی یاد می گیرد که چگونه از تمامی این منابع استفاده نموده و آن‌ها را حفظ کند.

 

مطالب مرتبط

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : باهوش تر کردن کودکان با بازی های رایانه ای !

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *