پادویش

تکنولوژی LTE چیست؟ سرعت آن چقدر است؟

در دنیای گوشی های هوشمند همه از LTE صحبت میکنند اما به راستی LTE چیست؟ این تکنولوژی که امروزه بسیاری از اپراتورهای تلفن همراه استفاده میکنند، برای اپراتورهای شبکه ای در سراسر جهان، این تکنولوژی یکی از راه های کم کردن هزینه ها و بالا بردن کیفیت به مشترکان خودشان می باشد. این تکنولوژی یکی از پیشرفته ترین سطح خدمت رسانی به کاربران می باشد و بسیاری از اپراتورها در جهان از این تکنولوژی استفاده میکنند و متاسفانه هنوز در ایران این موضوع وجود ندارد.

در واقع LTE نسل سوم از پروژه همکاری تولید یا به اختصار 3GPP است که هدف از این پروژه بهبود و استاندارد سازی شبکه های تلفن همراه است. تکنولوژی LTE یکی از بهترین و آسان ترین شبکه ها می باشد که در مسافت های طولانی، سرعت بالا و پنهانی کمتر را به مشتریان خودش می دهد.

verizon-4g-lte

 

برای مثال سه شرکت بزرگ تلفن همراه در آمریکا خدمات بسیار خوبی به مشترکان خودشان می دهند بطوری که شرکت Verizon دارای سرعت دانلود متوسطی معادل 7.67 Mbps و سرعت متوسط آپلود 3.76 Mbps و شرکت AT&T  سرعت دانلود 19.21 Mbps و سرعت آپلود 10.09 Mbps و شرکت Sprint در حوزه تکنولوژی LTE به مشتریان خود اینترنتی با سرعت دانلود 12.35 Mbps و سرعت آپلود 4.24 Mbps می دهند.

به همین ترتیب همان طور که مشاهده کردید این تکنولوژی سریعتر از 4G می باشد که متاسفانه در کشور ما ایران این فناوری بوجود نیامده است و باید دانست که شرکت رایتل تنها اپراتوری است که از فناوری 3G یا نسل سوم تلفن های همراه در کشور استفاده میکند. امیدواریم این انحصار فناوری های شبکه های مخابراتی در کشور شکسته شود تا شرکت های زیادی فناوری های LTE و 4G را در کشور راه اندازی کنند.

منبع : extremetech

به این پست امتیاز بدید