Xiaomi هم صفحه نمایش منعطف ارائه می دهد؟

در دنیای تکنولوژی موبایل همچنان که ما در آرزوی به دست گرفتن موبایل هوشمند، تبلت و هر گجت منعطف نشکستنی هستیم، این روزها خبر صفحه نمایش منعطف Xiaomi دنیا را متعجب کرده است.

در حالی که موبایل های هوشمند منعطف دور از دسترس به شمار می روند، می دانیم Lenovo در حال کار کردن روی یکی از این گوشی های هوشمند خم شدنی می باشد. و همچنین Samsung چندین اختراع و نمونه های اولیه در این زمینه ثبت کرده است.

حالا Xiaomi ما را با ارائه طرح صفحه نمایش منعطف دست انداخته است!

4و تاکنون هیچ راهی برای اثبات مجاز یا غیر مجاز بودن طرح ارائه داده شده Xiaomi در Baidu نیست.

ظاهرا صفحه نمایش Xiaomi قابلیت خم شدن به عقب، جلو، راست و چپ را دارد. البته عکس هنوز مشخص نکرده که طرح مذکور به وسیله الکترونیکی همچون موبایل متصل شده است یا نه.

با وجود این که کمپانی های بسیاری سخت در حال تلاش روی چنین طرح های مشابه هستند اما هیچ کدام از ما هنوز با دیدن طرح های نهایی ساخته شده در فروشگاه ها سورپرایز نشده ایم.

یکی از مشکلات عمده در زمینه تولید گوشی های هوشمند خم شدنی هزینه بالای آن نسبت به گوشی های هوشمند مسطح و حتی کمی خمیده می باشد. همچنین موضوع طول عمر و شکسته شدن از سر خم شدن های مکرر وجود دارد. مشکل دیگر این است که اجزای ضروری این صفحه نمایش ها همچون باطری و دیگر وسایل الکترونیکی با آن میزان انعطاف تولید نمی شوند.

با این حال نوآوری و توسعه در زمینه صفحه نمایش و الکترونیک های منعطف در حال اجرا می باشند.

کلید اصلی ساخت این صفحه نمایش ها پلاستیک OLED است.

در حال حاضر دو کمپانی LG و Samsung به شدت در حال سرمایه گذاری برای ساخت و توسعه این طرح هستند. جالب است بدانید کمپانی Samsung تا قبل از سال 2017 بیشتر از 3 بیلیون دلار برای تولید OLED و کمپانی LG برای تولید OLED خم شدنی 1.75 بیلیون دلار سرمایه گذاری کرده اند.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : Xiaomi هم صفحه نمایش منعطف ارائه می دهد؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *