آنتی ویروس پادویش

TSMC دومین مرکز در ژاپن برای تولید تراشه های سطح بالا را می سازد

TSMC دومین مرکز در ژاپن برای تولید تراشه های سطح بالا را می سازد

بر اساس گزارش‌ها، شرکت سازنده تراشه‌های تایوان (TSMC) در حال برنامه‌ریزی برای گسترش حضور خود در ژاپن با کارخانه تولید تراشه دوم است. به گفته روزنامه ژاپنی Nikkan Kogyo، کارخانه جدید برای تولید تراشه های 5 و 10 نانومتری از نیمه دوم دهه استفاده خواهد شد.

ژاپن معتقد است که بهبود قابلیت‌های تولید نیمه‌رسانا برای رشد اقتصادی آینده آن، به‌ویژه با توجه به اهمیت روزافزون فناوری‌های دیجیتال، مهم است. از این رو، یک کارخانه جدید TSMC می تواند به احیای صنعت پیشرفته تولید نیمه هادی کشور کمک کند. طبق گفته نیککان کوگیو، کارخانه دوم TSMC در ژاپن بیش از 1 تریلیون ین (تقریبا 7.4 میلیارد دلار) هزینه خواهد داشت.

این شرکت تایوانی اولین ریخته گری خود را در ژاپن در جزیره کیوشو با هدف آغاز تولید نیمه هادی های 12 و 16 نانومتری در سال آینده خواهد ساخت. گفته می شود که دولت ژاپن به TSMC 476 میلیارد ین یارانه ارائه می دهد که تقریباً نیمی از هزینه مورد انتظار کارخانه است. گروه سونی و سازنده قطعات خودرو Denso Corp که از تراشه های تولید شده استفاده خواهند کرد نیز در این توسعه سرمایه گذاری کرده اند.

سازنده تراشه هیچ مقام رسمی در مورد این گزارش ارائه نکرد، با این حال، به نظرات مدیر عامل C.C اشاره کرد. Wei در آخرین تماس درآمد سه ماهه خود در ژانویه. وی اعلام کرده است که TSMC در حال بررسی گسترش حضور خود در ژاپن با کارخانه دوم است.

برای ناآگاهان، TSMC بازیگر مهمی در صنعت تراشه سازی است و تولید کننده انحصاری تراشه های مورد استفاده در آیفون است. علاوه بر این، پردازنده‌های طراحی شده توسط شرکت کوپرتینویی را برای رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ‌های خود تولید می‌کند. این شرکت تایوانی همچنین اکثر تراشه‌های کوالکام را که در گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌شوند، تولید می‌کند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  شرکت TSMC هوآوی را رقیب خود نمی داند

نظرات در مورد : TSMC دومین مرکز در ژاپن برای تولید تراشه های سطح بالا را می سازد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *