پادویش

TSMC در نظر دارد اولین کارخانه اروپایی را در آلمان بسازد

TSMC در نظر دارد اولین کارخانه اروپایی را در آلمان بسازد

TSMC، بزرگترین سازنده تراشه جهان، در حال بررسی ساخت اولین کارخانه اروپایی خود در درسدن، آلمان است. این کارخانه که می تواند در سال 2024 شروع به ساخت کند، تقاضای رو به رشد برای تراشه های تولید محلی صنعت خودروی اروپا را برآورده می کند. تیمی از مدیران ارشد TSMC در سال جدید از آلمان بازدید خواهند کرد تا در مورد حمایت دولت و ظرفیت زنجیره تامین محلی برای رفع نیازهای شرکت بحث کنند.

تصمیم نهایی در مورد سرمایه گذاری میلیاردها دلار در کارخانه به زودی پس از بازدید گرفته خواهد شد. TSMC در حال مذاکره با چندین تامین کننده مواد و تجهیزات است تا مشخص کند که آیا می توانند در کارخانه تراشه پیشنهادی این شرکت در درسدن، آلمان سرمایه گذاری کنند یا خیر. اگر این کارخانه ساخته شود، بر تولید تراشه های 22 نانومتری و 28 نانومتری با استفاده از بیش از 50 نوع تجهیزات و بیش از 2000 ماده مانند مواد شیمیایی و گازهای صنعتی تمرکز خواهد کرد.

این فناوری‌های تراشه مشابه آن‌هایی هستند که TSMC قصد دارد در کارخانه‌ای در ژاپن با سونی بسازد. نانومتر به اندازه ترانزیستورهای یک تراشه اشاره دارد که نانومترهای کوچکتر نشان دهنده نیمه هادی های پیشرفته و قدرتمندتر است. از آنجایی که تراشه‌سازان جهانی مانند اینتل و سامسونگ ظرفیت خود را افزایش می‌دهند، TSMC در حال بررسی ورود به بازار اروپا است. سه تولیدکننده بزرگ تراشه در جهان متعهد شده اند که حداقل 380 میلیارد دلار در یک دهه آینده برای ساخت کارخانه های جدید در تایوان، کره جنوبی، ایالات متحده، ژاپن، آلمان، ایرلند و اسرائیل سرمایه گذاری کنند.

طبق گزارش انجمن صنایع نیمه هادی، قانون چیپس که سال گذشته توسط کنگره آمریکا تصویب شد، حدود 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری خصوصی در ظرفیت تولید تراشه این کشور جذب کرده است. گسترش سریع صنعت نیمه هادی این نگرانی را ایجاد کرده است که اگر اقتصاد جهانی با کاهش قابل توجهی روبرو شود، ممکن است عرضه تراشه های اضافی وجود داشته باشد. با این حال، شرکت تحقیقات بازار Mordor Intelligence پیش‌بینی می‌کند که بازار جهانی نیمه‌رساناها بین سال‌های 2021 تا 2025 با نرخی حدود 6 درصد در سال رشد خواهد کرد، که نشان می‌دهد احتمالاً تقاضا برای تراشه‌ها همچنان قوی خواهد بود.

تصمیم شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) برای ساخت کارخانه در درسدن برای اتحادیه اروپا که در تلاش است اتکای خود به واردات نیمه هادی ها از آسیا را کاهش دهد، مفید خواهد بود. اتحادیه اروپا 43 میلیارد یورو یارانه در سال 2021 برای تشویق سازندگان تراشه برای استقرار در اروپا تصویب کرد.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : TSMC در نظر دارد اولین کارخانه اروپایی را در آلمان بسازد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *