پادویش

افزایش سرعت کامپیوتر های قدیمی با چند روش کاربردی

افزایش سرعت کامپیوتر

افزایش سرعت کامپیوتر های قدیمی با چند روش کاربردی : اگرشما هم کامپیوترتون مقداری قدیمی هست ، و سرعت پایینش شما رو آزار می ده ، این مقاله رو تا پایان بخونید. مطمئنا نکات جالبی در این پست خواهد بود که به درد شما میخوره.

فرادرس

اولین گام بهینه سازی سیستم عامل

سیستم عامل یکی از پایه های یک کامپیوتر هست ، وقتی شما نرم افزار های زیادی رو در سیستم عاملتون مورد استفاده قرار میدهید ، هر نرم افزار کلی جانگ فایل یا بقولی فایل های اضافی برای خودش تولید مینماید. این فایل های در درایو سی شما حجم اضافی را برای خود اختصاص میدهند. این فضای اضافی باعث می شود سرعت پردازش سیستم عامل شما کاهش یابد.

برای اینکار اگر سیستم عامل ویندوز 7 استفاده مینماییدمیتوانید این جانگ فایل ها رو توسط  نرم افزاری که توی خود ویندوز تعبیه شده پاکسازی میشود ، این نرم افزار Disk clean up  است ، این نرم افزار روشما می توانید از قسمت search پیدا کنید. پس از اینکه اون رو پیدا کردید روش کلیک کنید و بزنید فایل های اضافی رو پیدا کند پس از جستجو روی clean کلیک کنید. در این حالت می توانید تمامی فایل های اضافی ویندوز رو پاک نمایید.

گام دوم استفاده از نرم افزار های بهینه سازی

دومین گام برای افزایش سرعت سیستم عامل شما استفاده از نرم افزار های بهینه سازی می باشد. نرم افزار های بهینه سازی هم دومین روش برای افزایش سرعت ویندوز است ، از نرم افزار های بسیار مفید برای این موضوع نرم افزار CCleaner است . این نرم افزار هم با استفاده از روش های جالب و کاربردی تمامی فایل های اضافی سیستم عامل را حذف  می نماید. از دیگر فواید این نرم افزار کمک به شما برای حذف کامل نرم افزار ها می باشد. همچنین این نرم افزار می تواند رجیستری های ویندوز شما را هم تعمیر نماید.

گام سوم افزایش رم کامپیوتر شما

رم کامپیوتر یکی از پایه های اصلی سرعت کامپیوتر شماست ، شما با افزایش رم کامپیوترتان براحتی می توانید سرعت کامپیوتر را افزایش دهید. برای این کار باید نوع رمتان را بدانید ، و با اطلاعات زیادی این مورد رو انجام دهید. بطور مثال رم های کامپیوتر در 3 نوع DDR1، DDR2 و DDR3 است. پس از آنکه نوع رمتان را دانستید آنرا ارتقا دهید و افزایش دهید.

مفید بود؟

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : افزایش سرعت کامپیوتر های قدیمی با چند روش کاربردی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *