Siren Care یک جوراب هوشمند برای پیگیری سلامت دیابتی ها ارائه داد

به منظور پیگیری سلامت دیابتی ها “Siren Care” یک جفت جوراب هوشمند ساخته و ارائه داده است که با بهره گیری از سنسور درجه حرارت هرگونه التهاب و آسیب را بلافاصله پس از تشخیص به دیابتی ها گوشزد کرده و هشدار می دهد. بنیانگذار ران ما از دانشگاه نورث وسترن که در حال مطالعه روی رشد زیست توده و ارتباط آن با تماس پوست آسیب دیده بود، هنگامیکه شروع به آموختن چگونگی درمان پای دیابتی پرداخت به فکر ساخت یک پوشیدنی به منظور پیگیری زودهنگام و پیشگیری از آسیب را کرد.

در بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 و نوع 2 مستعد تورم پا در پاره ای از مشکلات و بیماری مرتبط به پا اگر بررسی های لازم صورت نگیرد می تواند منجر به عفونت و قطع پا گردد. بنابراین تشخیص زودهنگام حیاتی از هرگونه عوارض جدی پیشگیری خواهد کرد. و کلید این راه حل حسگرهای تشخیص ساخته شده توسط ران ما و ورونیکا ترن می باشد. اما جوراب هوشمند Siren Care اولین پوشیدنی با هدف تشخیص آسیب پای دیابتی نیست. پیشتر از این SurroSense Rx یک کفش بی سیم طراحی شده مختص بیماران دیابتی و PressureGuardian یک بوت طراحی شده به منظور شناسایی مسائل مرتبط با دیابتی ها می باشد. اما پوشیدن این بوت بسیار دست و پا گیر است. و جوراب های هوشمند Siren Care به نسبت یک پد یا کفی پا بیشتر در تماس با پوست شماست. این حسگرها روی پارچه جوراب بافته شده قرار گرفته اند که به هنگام تشخیص التهاب هشدار می دهد. بدین ترتیب، تمام اطلاعات ممکن روی اپلیکیشن گوشی موبایلتان آپلود شده تا مسائل را از طریق آن هشدار بدهد.

همه داده های مربوط روی جوراب، اپلیکیشن مربوطه و سیستم ابری ذخیره شده و هنگامیکه جوراب تفاوت درجه حرارت بالا را تشخیص دهد (به معنای نوعی آسیب در پا) برنامه به شما هشدار می دهد به منظور بررسی پایتان را چک کنید.

ران ما می گوید: “پوشیدن جوراب هوشمند بسیار ساده تر از پوشیدن کفش با بندهای دست و پا گیر است. به هرحال جوراب را در پایتان احساس نخواهید کرد. و با پوشیدن آن قادر به تشخیص زودهنگام مسائل مرتبط خواهید بود.”

این جوراب هوشمند نیاز به هیچ گونه شارژری ندارد. در حالیکه سایر جوراب های ساخته شده پر از باطری هستند.

Siren گفته است: “تنها زمانیکه شما این جوراب ها را به پا دارید فعال هستند و اگر آن ها در حالت Deep Sleep بگذارید خاموش می شوند.”

این جوراب ها قابل شستشو بوده و حداقل 6 ماه به منظور پوشش عمر بادوام دارند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : Siren Care یک جوراب هوشمند برای پیگیری سلامت دیابتی ها ارائه داد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *