آنتی ویروس پادویش

Shadowban یا شادوبن اینستاگرام چیست و چگونه از آن خارج شویم؟

Shadowban یا شادوبن اینستاگرام چیست؟

با بیش از 2 میلیارد کاربر در اینستاگرام، برای اینستا قابل درک است که به الگوریتم ها و ربات ها برای خودکارسازی فیلتر کردن محتوا و تعدیل محتوا تکیه کند. هنوز بسیاری از کاربران به طور ناگهانی دسترسی به حساب کاربری خود را از دست می دهند و بعداً در مورد شادوبن از اینستاگرام یاد می گیرند. این یک راه پنهانی برای عمل کردن به عنوان مانعی برای تعامل و دسترسی کاربر است. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد Shadowban اینستاگرام و نحوه جلوگیری از آن بدانید را توضیح می دهیم.

شادوبن اینستاگرام

قبل از اینکه گیج‌ شوید، اجازه دهید ابتدا یک چیز را روشن کنیم  “Shadowban” اصطلاح رسمی در اینستاگرام نیست. اما این شرکت این اختیار را دارد که حساب شما را از نتایج جستجو پنهان کند، نظرات را حذف کند و حتی پست‌های شما را از صفحه «اکسپلورر» حذف کند. این کار به شدت بر دسترسی حساب شما تأثیر می گذارد و بر سطوح تعامل کلی تأثیر می گذارد. Shadowban زمانی می‌تواند روی شما تأثیر بگذارد که برای راه‌اندازی کسب‌وکارتان به اینستاگرام تکیه می‌کنید یا می‌خواهید از راهنماهای اینستاگرام استفاده کنید.

شادوبن اینستاگرام چگونه کار می کند

در سال 2019، اینستاگرام شروع به کاهش محتوای نامناسب در این پلتفرم کرد. اگر پستی موضوع بزرگسالان را پیشنهاد می‌کند یا محتوای خشونت‌آمیز یا آزاردهنده دارد، اینستاگرام شروع به کاهش رتبه پست می‌کند. اینستاگرام پست را در صفحات کاوش یا هشتگ برای جامعه گسترده تر نشان نمی دهد.

برخی از کاربران از دستورالعمل‌های اجتماعی نه چندان دقیق اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن محتوای خشونت‌آمیز، تکان‌دهنده و تلقین‌کننده جنسی استفاده کرده‌اند. از آنجایی که این کاربران دستورالعمل های اینستاگرام را نقض نمی کنند، این شرکت نمی تواند آنها را ممنوع کند، اما با تغییر اخیر، اینستاگرام می تواند با مخفی کردن پست ها و حساب در برنامه دسترسی خود را محدود کند.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اینستاگرام از ماشین لرنینگ برای تعیین اینکه آیا رسانه پست شده واجد شرایط توصیه به جامعه است یا خیر استفاده می کند. به طور خلاصه، اینستاگرام می‌تواند محتوای شما را که نامناسب به نظر می‌رسد، تحت شادوبن قرار دهد.

از آنجایی که shadowban یک فرآیند خودکار است، بسیاری از کاربران احساس کردند اینستاگرام صدای آنها را در پلتفرم خرد می کند. به هر حال، هیچ راهی برای تشخیص اینکه آیا پست شما تحت تاثیر shadowban قرار گرفته است یا خیر وجود نداشت. اینستاگرام یک ابزار جدید «وضعیت حساب» را برای رفع نگرانی های فزاینده در سال 2020 معرفی کرد.

از وضعیت حساب کاربری (Account Status) استفاده کنید

وضعیت حساب به شما کمک می کند تا بینش بیشتری در مورد اینکه چگونه دستورالعمل های انجمن اینستاگرام روی حساب شما تأثیر می گذارد، دریافت کنید. با استفاده از وضعیت حساب، کاربران می توانند ببینند که آیا پست آنها حذف شده است یا خیر، در صورت مخالفت با عملکرد اینستاگرام نشانه گذاری کنند و مراحل بعدی را انجام دهند. در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است.

بیشتر بخوانید  پست های اینستاگرامی خود را در استوری باز نشر کنید

مرحله 1: اینستاگرام را باز کنید و روی نماد نمایه در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید.

Shadowban یا شادوبن اینستاگرام چیست؟

مرحله 2: روی منوی همبرگر در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و ” Settings ” را انتخاب کنید.

Shadowban یا شادوبن اینستاگرام چیست؟

Shadowban یا شادوبن اینستاگرام چیست؟

مرحله 3: “Account” را انتخاب کنید و روی “Account status” از منوی زیر ضربه بزنید.

Shadowban یا شادوبن اینستاگرام چیست؟

Shadowban یا شادوبن اینستاگرام چیست؟

مرحله 4: اگر اکانت شما تحت تأثیر shadowban قرار نگیرد، اینستاگرام پیام زیر را برای حساب شما نشان می دهد (تصویر زیر را ببینید).

Shadowban یا شادوبن اینستاگرام چیست؟

هر زمان که احساس کردید دسترسی اینستاگرام شما تحت تأثیر قرار گرفته است، به منوی وضعیت حساب در تنظیمات بروید و از وضعیت حساب خود مطلع شوید.

دلایل ایجاد Shadowban اینستاگرام

در حالی که اینستاگرام به وضوح هیچ دلیل احتمالی Shadowban را ذکر نمی کند، در اینجا چند نکته وجود دارد که ممکن است حساب شما را جریمه کند:

نقض دستورالعمل‌های انجمن اینستاگرام یا ارسال محتوای نامناسب می‌تواند منجر به Shadowban در پلتفرم شود.

تعاملات جعلی مانند پرداخت هزینه برای لایک و فالوورهای جدید می تواند منجر به Shadowban اینستاگرام شود.

هنگامی که از هشتگ های ممنوعه در اینستاگرام استفاده می کنید، ممکن است اینستا حساب کاربری و پست های شما را در صفحه اکسپلورر محدود کند.

وقتی هشتگ های زیادی را در یک پست اضافه می کنید، الگوریتم های اینستاگرام ممکن است آن را به عنوان هرزنامه تشخیص دهند و دسترسی را محدود کنند.

اگر مرتباً در یک هشتگ پرطرفدار شرکت می‌کنید، ممکن است اینستا SHADOWBAN روی پست‌های شما اعمال کند.

چگونه از SHADOWBAN اینستاگرام خارج شویم؟

Shadowban یا شادوبن اینستاگرام چیست؟

اکنون که دلایل SHADOWBAN اینستاگرام را می‌دانید، در اینجا چند نکته برای جلوگیری از آن وجود دارد:

از استفاده از ابزار شخص ثالث برای خودکارسازی حساب اینستاگرام خود اجتناب کنید. اگر اینستاگرام دسترسی غیرمجاز را تشخیص دهد، ممکن است بر دسترسی حساب شما در صفحه کاوش تأثیر بگذارد.

نباید در مدت زمان کوتاه تعداد زیادی حساب را فالو کنید.

از استفاده از هشتگ های ممنوعه در اینستاگرام خودداری کنید.

چگونه SHADOWBAN اینستاگرام را حذف کنیم

اگر تعامل اینستاگرام شما در حال کاهش است، می توانید ابتدا منوی «وضعیت حساب» را در تنظیمات برنامه بررسی کنید (به مراحل بالا مراجعه کنید). می‌توانید shadowban را به اینستاگرام گزارش دهید، برنامه‌های شخص ثالث متصل به حساب اینستاگرام خود را حذف کنید و هشتگ‌های پست‌ها دارای شادوبن را بررسی کنید.

هنگامی که علت واقعی تأثیرگذاری بر حساب اینستاگرام خود را پیدا کردید، همیشه می توانید یک پست جدید منتشر کنید و مطمئن شوید که دستورالعمل های اینستا را دنبال می کنید.

خلاصه مطلب

Shadowban اینستاگرام همیشه مشخص نیست. این شرکت پس از حذف یک تصویر نیمه برهنه از یک مدل سیاه پوست به نام Nyome Nicholas-Williams عذرخواهی کرد. در نمونه‌ای دیگر، وقتی این شرکت شروع به حذف پست‌های مربوط به کمپین MMIWG (زنان و دختران بومی مفقود و کشته شده) کرد، اینستاگرام انتقادهای زیادی را دریافت کرد. آیا اکانت اینستاگرام شما با شادوبن مواجه شد؟ چگونه با آن مقابله کردید؟ تجربه خود را با خوانندگان ما در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

 

3.4/5 - (12 امتیاز)

نظرات در مورد : Shadowban یا شادوبن اینستاگرام چیست و چگونه از آن خارج شویم؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *