پادویش

OpenAI مرور اینترنت را در ChatGPT بازیابی می کند

OpenAI مرور اینترنت را در ChatGPT بازیابی می کند

OpenAI قابلیت مرور اینترنت ChatGPT را بازیابی کرده است. کاربرانی که اشتراک ChatGPT Plus یا حساب شرکتی دارند و به GPT-4 دسترسی دارند، اکنون می‌توانند از ابزار هوش مصنوعی برای جستجوی اینترنت جهت یافتن آخرین یا بیشتر اطلاعات مرتبط استفاده کنند.

این ویژگی برای کاربران رایگان که در حال حاضر محدود به GPT-3.5 هستند، در دسترس نیست. ChatGPT یک ابزار قدرتمند هوش مصنوعی است که تقریباً به تمام سؤالات شما پاسخ می‌دهد، با این حال، یک محدودیت بزرگ دارد. منابع دانشی آن محدود به داده های قبل از سپتامبر 2021 است. OpenAI تا آن زمان از داده ها برای آموزش مدل هوش مصنوعی استفاده می کرد. اگر از ChatGPT درباره اتفاقی که پس از آن تاریخ قطعی رخ داده است بپرسید، نمی‌تواند به شما پاسخ دهد یا اطلاعات دقیقی به شما بدهد.

برای حل این مشکل و مفیدتر کردن ابزار هوش مصنوعی، OpenAI اوایل سال جاری یک ویژگی مرور و جستجو را به ChatGPT Plus ارائه داد. این ویژگی از موتور جستجوی بینگ مایکروسافت برای جستجوی اطلاعات فعلی در وب استفاده می کند. با این حال، مدت کوتاهی پس از عرضه، این شرکت به دلیل رفتارهای غیرمنتظره این ویژگی را پس گرفت. این ابزار می‌تواند متن کامل را از URL های داده شده، از جمله آدرس های دارای لینک پرداختی، بیرون بکشد.

ChatGPT بهتر می شود

OpenAI گفت که قابلیت مرور اینترنت ChatGPT پس از رفع این مشکل باز خواهد گشت. این شرکت تقریباً با گذشت سه ماه تصمیم گرفت مجدد آن را دردسترس قرار دهد. در اطلاعیه رسمی اشاره شده که هر اطلاعاتی که این ابزار از وب استخراج می کند، حاوی لینک مستقیم به مقاله منبع خواهد بود. دیگر به سادگی متن کامل را از یک مقاله استخراج نمی کند و بدون نیاز به کلیک کردن روی لینک ، به کاربران ارائه می دهد.

از آنجایی که این ویژگی هنوز در نسخه بتا است، ممکن بوده همیشه به درستی کار نکند. با این وجود، اگر اشتراک ChatGPT Plus دارید و می‌خواهید قابلیت مرور ابزار را امتحان کنید، می‌توانید آن را از تنظیمات فعال کنید. به «نمایه و تنظیمات» بروید و «ویژگی‌های بتا» را انتخاب کنید. اکنون دکمه «Browse with Bing» را روشن کنید. پس از فعال شدن، می‌توانید «Browse with Bing» را در انتخابگر زیر GPT-4 انتخاب کنید و از طریق ChatGPT شروع به مرور اینترنت کنید.

بیشتر بخوانید  OpenAI به دنبال بازگشت سم آلتمن

مرور اینترنت ممکن است در حال حاضر انحصاری ChatGPT Plus باشد، اما برای مدت طولانی اینطور باقی نخواهد ماند. OpenAI قبلاً تأیید کرده است که این ویژگی برای کاربران رایگان نیز عرضه خواهد شد. با این حال، مشخص نکرده است که آیا کاربران رایگان به GPT-4 دسترسی خواهند داشت یا مرور اینترنت به GPT -3.5 خواهد رسید. ما فرض می کنیم که این مورد دوم است زیرا GPT-4 دارای حالت پرداختی بوده و بسیاری از ویژگی های برتر را ارائه می دهد.

به هر حال باید منتظر ماند تا شرکت سازنده اطلاعات بیشتر و تکمیلی ارائه دهد. این کمپانی به عنوان خالق GPT توانست مخاطبان بسیاری کسب کرده و حتی مایکروسافت به دلیل موفقیت چت بات روی این شرکت سرمایه گذاری هنگفتی انجام داده است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : OpenAI مرور اینترنت را در ChatGPT بازیابی می کند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *