آنتی ویروس پادویش

OnePlus و OPPO با همکاری یکدیگر هزینه ها را بهینه می کنند

OnePlus و OPPO با همکاری یکدیگر هزینه ها را بهینه می کنند

طی دو سال گذشته، سامسونگ به دلیل صرفه جویی در هزینه ها و عدم بهبود سخت افزاری سال به سال کافی برای گوشی های هوشمند و سایر دستگاه های تلفن همراه خود مورد انتقاد قرار گرفته است. با این حال، به نظر می رسد که حتی برندهای چینی رقیب آن در حال حرکت به سمت استراتژی بهینه سازی هزینه برای آینده هستند.

OnePlus روز شنبه رویدادی را در چین به مناسبت نهمین سالگرد تاسیس خود برگزار کرد. در طول این رویداد، شرکت چینی گوشی‌های هوشمند چند اطلاعیه مهم از جمله “مشارکت استراتژیک” خود با OPPO، که این شرکت در حال حاضر بخشی از آن است، ارائه کرد. بنابراین، ما مطمئن نیستیم که چگونه این تفاوت دارد، زیرا به طور گسترده شناخته شده است که OnePlus زیر نام تجاری OPPO است و از منابع، فناوری‌ها و امکانات تولید شرکت مادر خود استفاده می‌کند.

این شرکت همچنین برنامه ها و استراتژی های آتی خود را اعلام کرد. طی سه سال آینده، OPPO 10 میلیارد یوان (حدود 1.43 میلیارد دلار) در OnePlus سرمایه گذاری خواهد کرد. هنگام در نظر گرفتن سرمایه گذاری در صنعت گوشی های هوشمند، این مبلغ قابل توجهی نیست. به عنوان بخشی از استراتژی دو برند این شرکت ها، وان پلاس بر روی گوشی های رده بالا و پرچمدار تمرکز خواهد کرد، در حالی که اوپو بر روی گوشی های میان رده و مقرون به صرفه تمرکز خواهد کرد.

OnePlus همچنین اعلام کرد که گوشی های رده بالای خود حاشیه سود خالص صفر خواهند داشت تا بهترین ویژگی ها و بالاترین کیفیت را در بخش قیمت به ارمغان بیاورند. با این حال، این استراتژی ممکن است در درازمدت کارساز نباشد، به خصوص در برابر شرکت هایی مانند اپل و سامسونگ، که حضور گسترده ای در سطح جهانی دارند و بودجه های بازاریابی قابل توجهی دارند.

در چین، OnePlus در حال بازگشت به هیئت مدیره و شعار اصلی خود یعنی فروش تلفن‌ها تنها از طریق فروشگاه‌های آنلاین است. این امر باعث بهینه سازی هزینه بهتر شرکت می شود. علاوه بر این، کاربران می توانند تلفن های OnePlus خود را در مراکز خدمات OPPO دریافت کنند. OnePlus همچنین برنامه OnePlus Community خود را با تمرکز بر بحث های کاربر که الهام بخش محصولات و ویژگی های آینده خواهد بود، راه اندازی کرده است.

بیشتر بخوانید  تبلت OPPO PAD 2 با چیپ دیمنسیتی 9000 از راه می رسد

OnePlus با حاشیه سود خالص صفر خود در بخش رده بالا، می تواند گوشی های هوشمند بسیار سنگینی را به خصوص در مقایسه با سامسونگ عرضه کند. با این حال، شرکت کره جنوبی به سمت استراتژی حرکت کرده است که حول محور ارائه یک تجربه کاربری ثابت، نرم افزار غنی از ویژگی، اکوسیستم یکپارچه از خدمات و محصولات، و به روز رسانی سریع نرم افزار است. اینجاست که OnePlus و OPPO ممکن است در رقابت با سامسونگ شکست بخورند.

علاوه بر این، اخیراً گزارش شده است که سامسونگ تصمیم گرفته است تا کاهش هزینه در تجارت گوشی های هوشمند خود را متوقف کند. طبق گزارش‌ها، این شرکت از سال آینده روی ارائه ویژگی‌های با کیفیت و سخت‌افزار تمرکز خواهد کرد و دستگاه‌های مبتنی بر استراتژی جدید آن ممکن است در سال 2024 عرضه شوند.

در حالی که استراتژی جدید OPPO و OnePlus ممکن است سامسونگ را در بازارهای بالغی مانند اروپا و آمریکای شمالی تحت تاثیر قرار ندهد، این شرکت کره جنوبی ممکن است در بازارهایی مانند چین و هند در فضای قاتل پرچمدار با مشکلاتی روبرو شود. بنابراین، سامسونگ باید مراقب OnePlus باشد تا در سمت امن باشد.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : OnePlus و OPPO با همکاری یکدیگر هزینه ها را بهینه می کنند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *