آنتی ویروس پادویش

Notepad سرانجام پس از سال ها انتظار به یک ویژگی تعداد کاراکتر دست یافت

Notepad سرانجام پس از سال ها انتظار به یک ویژگی تعداد کاراکتر دست یافت

Notepad، ویرایشگر متنی فراگیر در دستگاه‌های ویندوز، بالاخره یک به‌روزرسانی بسیار مورد نیاز را دریافت کرد: ویژگی شمارش کاراکتر. این ویژگی، در حالی که به ظاهر ابتدایی به نظر می رسد، از زمان شروع آن در برنامه وجود نداشته است.

این ویژگی جدید در آخرین نسخه آزمایشی کانال Canary در ویندوز 11 ارائه می شود. نمایشگر تعداد کاراکترها را به گوشه سمت چپ پایین پنجره Notepad اضافه می کند. این رفتار سایر ویرایشگرهای متن مانند مایکروسافت ورد را تقلید می کند و راهی راحت برای ردیابی طول متن شما ارائه می دهد. به طور پیش فرض، تعداد کل کاراکترهای کل سند را نمایش می دهد. اما اگر خط خاصی را انتخاب کنید، برنامه تعداد کاراکتر آن بخش را نشان می دهد. من مطمئن هستم که ویژگی تعداد کاراکتر در Notepad ویندوز برای همه کسانی که با هر محتوای متنی کار می کنند مفید خواهد بود.

ویژگی تعداد کاراکترها یکی از چندین پیشرفت مایکروسافت در Notepad در سال جاری است. اخیراً آنها یک گزینه ذخیره خودکار اضافه کرده اند که به طور خودکار کار شما را در فواصل منظم ذخیره می کند و نگرانی از دست دادن پیشرفت را از بین می برد.

علاوه بر این، آنها برگه هایی را برای مدیریت چندین سند و یک حالت تاریک برای استفاده راحت در شب اضافه کرده اند. و اگر نیاز به فیجت دارید، حتی یک فیجت اسپینر مجازی هم اکنون وجود دارد. این تغییرات Notepad را به طور کلی تجربه کاربرپسندتر می کند. جدا از این، خود ویندوز 11 در آخرین ساخت کانال Canary به‌روزرسانی‌هایی دریافت کرده است. کاربران اکنون می توانند انتخاب کنند که فقط ویجت ها را در صفحه اختصاصی ویجت نمایش دهند و در صورت تمایل فید اخبار و مقالات را پنهان کنند. این ویژگی واقعاً با من هم کار نمی کرد، بنابراین خوشحالم که مایکروسافت گزینه های بیشتری را ارائه می دهد.

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که همه این ویژگی‌ها در حال حاضر در مرحله آزمایش بتا هستند و باید در به‌روزرسانی‌های آینده برای همه کاربران در دسترس باشند.

Notepad سرانجام پس از سال ها انتظار به یک ویژگی تعداد کاراکتر دست یافت

در دیگر خبرها مایکروسافت به‌دلیل نگرانی‌های امنیتی، موقتاً دسترسی کارمندان به ChatGPT OpenAI را مسدود کرد. این حرکت ابتدا توسط CNBC گزارش شد و باعث محدودیت کوتاهی در دستگاه‌های شرکتی شد و از دسترسی آنها به ChatGPT و سایر سرویس‌های هوش مصنوعی مانند Midjourney، Replika و Canva جلوگیری کرد.

بیشتر بخوانید  هر آنچه از رویداد پاییز مایکروسافت انتظار داریم

مایکروسافت «نگرانی‌های امنیتی و داده‌ها» را دلیل این محدودیت ذکر کرد و تأکید داشت که ChatGPT یک سرویس خارجی شخص ثالث بوده و خواستار احتیاط در مورد خطرات حریم خصوصی و امنیتی شد. با این حال، محدودیت کوتاه مدت بوده و مایکروسافت به سرعت دسترسی را بازیابی کرد و آن را به اشتباه در آزمایش سیستم های کنترل برای مدل های زبان بزرگ نسبت داد.

این موضوع باعث شد تا مایکروسافت میلیاردها دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرده و با این شرکت همکاری نزدیک داشته باشد. مایکروسافت مدل‌های هوش مصنوعی OpenAI را در محصولات خود مانند Bing Chat و Bing Image Creator قرار داده است. ChatGPT بین بیش از 100 میلیون کاربر محبوبیت پیدا کرده، اما استفاده از آن به دلیل نگرانی در مورد به اشتراک گذاری اطلاعات محرمانه مورد بررسی قرار گرفته است. چندین شرکت فناوری دیگر از جمله سامسونگ، آمازون و اپل نیز دسترسی کارمندان به ChatGPT را به دلیل نگرانی‌های امنیتی داده‌ها ممنوع یا محدود کرده‌اند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : Notepad سرانجام پس از سال ها انتظار به یک ویژگی تعداد کاراکتر دست یافت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *