Linksys Velop MX10 در مقابل Linksys Velop AX4200: کدام یک را بخرید؟

Linopys Velop MX10 و AX4200 از بهترین سیستم های شبکه Wi-Fi 6 هستند که قصد پیدا کردن آنها را دارید. کنوانسیون نامگذاری Linksys این روزها کمی عجیب است اما با وجود همه نام های مختلف ، سیستم Velop MX10 یکی از بالاترین سیستم های شبکه مش Linksys است. در مقایسه با قیمت ارزان تر Linksys Velop AX4200 ، خواهید فهمید که Velop MX10 به طور کلی بیش از آن است که اکثر مردم در یک سیستم Wi-Fi 6 کل خانه نیاز و یا نیاز دارند. این دو عامل باعث می شود Velop AX4200 گزینه بهتری برای اکثر افراد باشد.

Linksys Velop MX10 در مقابل Velop AX4200 چقدر سرعت نیاز دارید؟

در بررسی Linksys Velop AX4200 ، ما متذکر شدیم که Velop AX4200 بسیار بیشتر به حداکثر سرعت ارائه شده توسط ISP نزدیک شده است ، در حالی که سایر سیستم های آزمایش شده نتیجه بسیار کندتری دارند. جدا از قیمت ، هنگام مقایسه Velop AX4200 با Velop MX10 ، یک تفاوت واضح بین این دو سیستم روتر مش وجود دارد: سرعت بی سیم.

یک گره منفرد به نام MX5 یا AX5300 شناخته می شود ، که گره دوم از نظر عملکرد خام به قرارگیری بهتر آن در داخل خط Velop کمک می کند. بنابراین ، Linksys Velop MX10  نسبت به Linksys Velop AX4200 با سرعت Wi-Fi 6 نظری سریع تر عمل می کند. معنای این اعداد در اینجا است:

AX به 802.11ax اشاره دارد ، استاندارد بی سیم که به آن Wi-Fi 6 نیز گفته می شود. برای مرجع ، 802.11ac به عنوان Wi-Fi 5. نیز شناخته می شود. 4200 یا 5300 حداکثر سرعت بی سیم نظری است که در مگابیت بر ثانیه (مگابیت بر ثانیه) اندازه گیری می شود. . این سرعت با جمع کردن حداکثر سرعت انتقال در تمام کانال های 2.4GHz و 5GHz که روتر به طور همزمان پشتیبانی می کند محاسبه می شود.

همانطور که از نامها پیداست ، سرعت Velop AX5300 می تواند سریعتر از Velop AX4200 باشد. در حالی که سرعتهای نظری عالی هستند و به ایجاد تمایز واضح بین هر دو روتر کمک می کنند ، دلیلی وجود دارد که ما این سرعتهای نظری را می نامیم. برای استفاده از سریعترین سرعت ، به دستگاههایی نیاز دارید که از آنها پشتیبانی کنند. حتی اگر دستگاه شما از Wi-Fi 6 پشتیبانی کند ، ممکن است از سریعترین سرعت Wi-Fi 6 موجود پشتیبانی نکند. یک مثال خوب Oculus Quest 2 است که با وجود پشتیبانی از Wi-Fi 6 با حداکثر سرعت 1200 مگابیت در ثانیه متصل خواهد شد.

Linksys Velop MX10 در مقابل Velop AX4200 سیم دار یا بی سیم؟

بزرگترین مزیتی که Linksys Velop MX10 به خانه شما خواهد آورد ، اتصال بی سیم سریعتر بین گره ها است. وقتی گره ها به صورت بی سیم متصل می شوند ، در مقایسه با Velop AX4200 ، سیستم MX10 سرعت بیشتری در کل خانه شما خواهد داشت. با این حال ، به احتمال زیاد اکثر خانه ها تفاوت زیادی در سرعت Wi-Fi بین این دو روتر نخواهند دید. در حقیقت ، گره اضافی همراه با سیستم Velop AX4200 احتمالاً پوشش بهتری را در هر خانه فراهم می کند زیرا به احتمال زیاد مناطق مرده ای را که فقط با دو گره اتفاق می افتد از بین می برد.

سری Linksys Velop وقتی با بسیاری دیگر از سیستم های Wi-Fi مش بی سیم مقایسه می شود ، یک ویژگی منحصر به فرد جذاب را ارائه می دهد: تعداد زیادی پورت LAN در هر گره. برخی از سیستم های مش یک یا دو پورت روی گره های مش خود قرار می دهند ، اما Linksys بین چهار پورت LAN گیگابایتی در گره های Velop AX4200 و پنج پورت LAN گیگابایتی در گره های Velop MX10 بسته بندی می شود. یکی از این درگاه ها در هر گره برای بک لول سیمی در نظر گرفته شده است – که به کاهش تأخیر و سرعت بخشیدن به اتصال بین گره ها کمک می کند – در حالی که از بقیه می توان برای اتصال هر دستگاه سیمی ای که در این نزدیکی هست استفاده کرد.

این برای بسیاری از دستگاه ها که ممکن است هنگام سیم کشی بهترین عملکرد را داشته باشند بسیار مفید است، مخصوصاً اگر هنوز از فناوری قدیمی Wi-Fi 5 استفاده می کنند. همچنین اگر به کمترین تأخیر بین گره های بی سیم نیاز دارید، بسیار مفید است، زیرا هر دو سیستم Velop به کاربران امکان می دهد آنها را با هم متصل کنند تا حتی یک تجربه بی سیم سریع تر در خانه داشته باشند.

Linksys Velop MX10 در مقابل Velop AX4200 مجموعه مشابهی از موارد منفی

علیرغم پشتیبانی از سرعت بسیار سریع Wi-Fi 6 ، هیچ یک از Velop MX10 یا Velop AX4200 از کانال بی سیم 160 مگاهرتز پشتیبانی نمی کنند. به طور خلاصه ، 160 مگاهرتز توسط دستگاهی استفاده می شود تا کانالهای بی سیم را به یک اتصال سریعتر متصل کند ، اما در نتیجه ، پهنای باند بی سیم بیشتری را در هر دستگاه متوقف می کند. در حالی که Linksys صریحاً دلیل پشتیبانی نشدن 160 مگاهرتز در روترهای Velop را مشخص نکرده است ، احتمالاً این شرکت تصور کرده است که سرعت سازگارتر برای دهها دستگاه نسبت به سرعت سریعتر برای چند دستگاه ارجح است. هنوز هم اگر در دستگاه هایی که از 160 مگاهرتز پشتیبانی می کنند به دنبال سرعت عالی سطح عالی هستید ، هیچ یک از Velop برای شما مناسب نیست.

برنامه Linksys و سرویس پیکربندی از راه دور نیز برای برخی از مصرف کنندگان نکته مهمی بوده است. بزرگترین مجرم عدم احراز هویت دو عاملی (2FA) برای مدیریت از راه دور روتر است. دلایل زیادی وجود دارد که 2FA مهم است اما خوشبختانه Linksys در تلاش است تا 2FA به سیستم حسابهای خود برای سال 2021 اضافه شود.

برنامه Linksys همچنین چندین گزینه پیکربندی پیشرفته را از دست داده است که فقط از طریق رابط وب سنتی قدیمی و بدتر قابل دسترسی است. این رابط کاربری برای گوشی های هوشمند چندان مناسب نیست و این کاملاً در تضاد با برنامه بسیار کاربر پسند Linksys است که برای کارهای اساسی تر استفاده می شود. اگرچه این یک معامله شکن نیست و ممکن است هرگز حتی در رادار برخی افراد ظاهر نشود ، اما اینکه فقط برای تغییر تنظیمات مجبور شوید وارد یک رابط دیگر شوید ، هنوز هم آزار دهنده است.

Linksys Velop AX4200 برنده کلی

با در نظر گرفتن همه موارد ، Linksys Velop AX4200 برای اکثر خانوارها سیستم بهتری است. 200 دلار کمتر از رقبا است ، بسته های یک گره بی سیم اضافی است که می تواند برای گسترش پوشش حتی در حیاط شما استفاده شود. تفاوت سرعت بین MX10 و AX4200 به احتمال زیاد ارزش 200 دلار افزایش قیمت برای اکثر افراد را ندارد و در نتیجه ، توصیه AX4200 بسیار راحت تر است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : Linksys Velop MX10 در مقابل Linksys Velop AX4200: کدام یک را بخرید؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *