آنتی ویروس پادویش

iOS 18 با هوش مصنوعی همراه می شود

iOS 18 با هوش مصنوعی همراه می شود

اخیراً گزارش شده است که اپل به طور موقت توسعه iOS 18 را متوقف کرده است تا رفع اشکالات نسخه فعلی نرم افزار را در اولویت قرار دهد. با این حال، گفته می‌شود که این موضوع بر زمان‌بندی انتشار نسخه نرم‌افزاری نسل بعدی تأثیری ندارد.

اکنون، مارک گورمن، تحلیلگر معتبر در آخرین خبرنامه Power On خود، برنامه‌های اپل برای iOS 18 و آیفون 16 سال آینده را فاش می‌کند. گفته می‌شود iOS 18 بزرگترین به‌روزرسانی در سال‌های اخیر برای جبران کمبود تغییرات سخت‌افزاری بزرگ در نسل بعدی است.

اپل قصد دارد با گوگل و OpenAI در فضای هوش مصنوعی مولد رقابت کند. غول فناوری مستقر در کوپرتینو در حال برنامه ریزی برای معرفی هوش مصنوعی مولد یکپارچه در نرم افزار برای رسیدن به رقبای خود است. به زبان ساده، iOS 18 فناوری مرتبط با هوش مصنوعی مولد را به آیفون‌ها خواهد آورد. با این حال، باید دید چه ویژگی های جدیدی در دسترس خواهد بود. گورمن اظهار داشت که iOS 18 پس از «چند سال به‌روزرسانی با اندازه متوسط» عرضه خواهد شد. مدیریت ارشد داخلی اپل همچنین iOS 18 را “جاه طلبانه و قانع کننده” توصیف کرده است که دارای ویژگی ها و طراحی جدید و بهبودهای امنیتی و عملکردی است.

این گزارش همچنین می‌افزاید که نسل بعدی آیفون 16 تغییرات سخت‌افزاری قابل توجهی نخواهد داشت. اپل قصد دارد iOS 18 را با ویژگی‌های اصلی جدید به عنوان پیشنهاد فروش منحصربه‌فرد آیفون 16 تبدیل کند. از این رو، آخرین اطلاعات گزارش اخیر اپل را نیز توضیح می‌دهد که توسعه iOS 18 را متوقف کرده است تا هرگونه باگ را از بین ببرد. این شرکت آخرین بار در سال 2019 مجبور به انجام چنین حرکتی شد.

چرخه توسعه اپل شامل چهار نقطه عطف قبل از کنفرانس جهانی توسعه دهندگان در ماه ژوئن است. چهار مورد از این موارد برای افزودن ویژگی‌های جدید و دو مورد بر رفع اشکال متمرکز هستند که هر نقطه عطف شش هفته طول می‌کشد. این بار، شرکت درست پس از اولین نقطه عطف ترمز کرد و یک هفته بیشتر برای رفع مشکلات به دست آورد.

گورمن همچنین افزود که نسخه بعدی نرم افزار برای iPad می تواند راهگشا باشد.

بیشتر بخوانید  کلاه برداری از آیفون به اسم اپل به کام کلاهبرداران چینی! تحویل آب میوه سیب به جای آیفون!

iOS 18 سیستم عاملی هوشمندانه تر

در دیگر خبرها اپل چند ماه پیش شروع به انتشار آخرین نسل iOS 17، macOS 14 و watchOS 10 برای دستگاه های مربوطه در سراسر جهان کرد. به تازگی، این شرکت آخرین بروزرسانی iOS 17.1.1 را برای رفع چندین مشکل معرفی کرده است.

در حالی که کاربران دستگاه های خود را با آخرین نسخه های نرم افزار به روز می کنند، غول فناوری کوپرتینویی در حال حاضر روی مدل های بعدی سیستم عامل برای دستگاه های مختلف کار می کند. با این حال، طبق گفته مارک گورمن از بلومبرگ، این مورد با مشکل مواجه شد.

اپل در نسخه های نرم افزار نسل فعلی دستگاه های خود با انبوهی از باگ ها مواجه شده است. از این رو، شرکت توسعه iOS 18 و macOS 15 را به مدت یک هفته متوقف کرده است. کریگ فدریگی، معاون ارشد مهندسی نرم‌افزار اپل، تصمیم به توقف فرآیند توسعه را با تیم‌هایی که روی سیستم عامل جدید کار می‌کنند به اشتراک گذاشت. علاوه بر این، منابع به Gurman گفتند که تیم مهندسی تحت نظر فدریگی باگ های زیادی را شناسایی کردند که در طول آزمایش داخلی نادیده گرفته شدند.

طبق گزارش‌ها، اپل ماه گذشته نسخه‌های M1 iOS 18، iPadOS 18 و macOS 18 را تکمیل کرد. تیم مربوطه در حال حرکت به سمت نسخه M2 بود که توسعه متوقف شد. M1 و M2 نقاط عطف چرخه های توسعه هستند و به چیپست های M1 و M2 اشاره نمی کنند. انتظار می‌رود که توقف توسعه نسخه بعدی iOS 18 و macOS 15 تنها چند روز طول بکشد. این یک خبر خوب است زیرا اپل در اولویت رفع اشکالات و مشکلات است. این گزارش می‌گوید که تاخیر احتمالاً بر زمان‌بندی انتشار iOS 18 و macOS 18 تأثیری نخواهد داشت.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : iOS 18 با هوش مصنوعی همراه می شود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *