چگونه عکس های بهتری با موبایل بگیریم؟!(بخش اول)

در حالی که امروزه عکاسی جایگاه ویژه ای در میان همه مردم پیدا کرده و به خصوص اینکه اکثرا به دنبال عکاسی با موبایل به جای دوربین های عکاسی هستند و طبق آمار مردم بیشتر سعی در خرید گوشی هایی با کیفیت دوربین بالاتر دارند تا خرید دوربین عکس برداری. بنابراین سعی کردیم تا با چند نکته  برای گرفتن عکس هایی با کیفیت بهتر  شما را راهنمایی کنیم. همه ما ممکن است در طول روز تعداد زیادی عکس با گوشی خود بگیریم و بعدا بدون توجه آن ها را پاک کنیم ولی با رعایت این نکات می توانید عکس ها ی بهتری داشته باشید که بخشی از خاطرات شما هستند.

1- پیدا کردن زاویه مناسب

LG تصریح می کند برای این که عکس های بهتری داشته باشید، دوربین خود را بالا بگیرید. اینگونه  غبغب شما در عکس نمی افتد و چین و چروک ها کمتر نشان داده می شود و همچنین صورت شما صاف تر و کشیده تر به نظر می آید. البته این زاویه تنها راه برای عکاسی خوب نیست ولی به نظر می رسد یکی از روش های خوب عکس گرفتن عکاسی از زاویه بالا باشد.

2- تنظیم سرعت شاتر

اکثر مردم از قابلیت های دستگاه خود به طور کامل اطلاع ندارند. تنظیم سرعت شاتر یکی از مواردی است که نقش مهمی در کیفیت عکاسی شما دارد ولی اکثرا از آن غافلند. سرعت شاتر تعیین می کند که چه مدت نور به سنسور دوربین شما برسد. سرعت شاتر بالاتر برای سوژه های متحرک مناسب است و برعکس سرعت شاتر پایین تر برای سوژه های ثابت و در شرایط نور کم مناسب است. توجه داشته باشید که در حالت سرعت پایین، لرزش دست و حرکت، عکس هایی تار ایجاد می کند.

lg-photo-tips-2

3- گاهی اوقات عکاسی پانوراما بهترین راه حل است.

آیا تا به حال شده بخواهید از سوژه ای بزرگ تصویر بگیرید؟ لازم نیست خیلی عقب بروید تا سوژه کاملا درفریم شما جا شود. اکثر گوشی های هوشمند امروزی دارای قابلیت عکاسی پانوراما هستند. این نوع عکس برداری در واقع گرفتن چند تصویر پشت سر هم و چسباندن آن ها در کنار یکدیگر است. این کار قبلا یک عملیات سخت نرم افزاری بود ولی الان با گوشی های هوشمند به راحتی دردسترس است.

بیشتر بخوانید  چگونه عکس های بهتری با موبایل بگیریم؟!(بخش دوم)

lg-photo-tips-5

منبع: androidauthority

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه عکس های بهتری با موبایل بگیریم؟!(بخش اول)

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *