پادویش

iMac جدید اواخر 2023 از راه خواهد رسید

iMac جدید اواخر 2023 از راه خواهد رسید

بعید است که اپل به این زودی مدل 24 اینچی آی مک جدید را معرفی کند. گزارشی حاکی از آن است که تا سال 2023 ظاهر نخواهد شد یا حتی ممکن است تا اوایل سال 2024 اعلام نشود.

این به این دلیل است که انتظار می‌رود اپل برای جایگزینی iMac 2021 تا آماده شدن تراشه M3 صبر کند و تا اواخر سال جاری ظاهر شود. مارک گورمن، کارشناس اپل، گفت: “من چیزی ندیدم که نشان دهد iMac جدید تا نسل تراشه M3 وجود خواهد داشت، که تا پایان سال جاری یا سال آینده عرضه نخواهد شد.” آخرین خبرنامه Power On.

ظاهراً سیلیکون M3 بر روی یک فرآیند تولید جدید 3 نانومتری ساخته شده است (همانطور که قبلاً توسط Gurman نیز رونمایی شده بود). معادل فعلی M2 بر اساس فرآیند 5 نانومتری ساخته شده است، بنابراین نسخه جدید احتمالا سریعتر و کارآمدتر خواهد بود.

تراشه M2 اپل در اکتبر سال گذشته وارد بازار شد، بنابراین پیشنهاد یک زمان بندی مشابه برای M3 یک شرط مطمئن است. با این حال، این شرکت در چند وقت اخیر با تاخیرهایی در سایر فناوری‌ها، از جمله صفحه نمایش 27 اینچی Mini LED پیشنهادی مواجه شده است، به طوری که می‌توان آن را با یک لمس عقب انداخت.

همچنین گفته می شود مک بوک ایر بعدی با پردازنده M3 عرضه می شود، اگرچه گورمن انتظار مشابهی را برای آن مدل پیشنهاد نکرده است. او همچنین اخبار مربوط به بازگشت iMac 27 اینچی را درج نکرده است، چیزی که قبلاً از آن تبلیغ کرده بود.

در مارس 2022 اپل به Pocket-lint اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای آی‌مک با صفحه‌نمایش بزرگ‌تر وجود ندارد و آخرین نسخه آن با طراحی قدیمی‌تر در سال 2020 منتشر شد. این نشان می‌دهد که ترکیبی از Mac Studio و Studio Display طبیعی است. جایگزینی اکنون می توان استدلال کرد که می توانید نتایج مشابهی را از آخرین M2 Mac Mini و صفحه نمایش دریافت کنید.

اما، اگر هنوز بازار قابل توجهی برای آل این وان بزرگتر وجود داشته باشد، از بازگشت آن به فهرست تعجب نخواهیم کرد.

منبع

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  حجم باتری آیفون های جدید اپل

نظرات در مورد : iMac جدید اواخر 2023 از راه خواهد رسید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *