آموزش حذف حساب کاربری گوگل (شامل جیمیل، گوگل پلاس و…)

شاید گوگل تنها به موتور جستجو خود معروف بوده و اکثر کاربران تنها با وارد کردن google.com و نوشتن عبارتی در باکس فراهم آمده، به جستجو مطلب، فایل و… خود در دنیای نامحدود وب بپردازند، اما با این وجود فراهم کردن یک موتور جستجو بسیار قدرتمند، تنها امکانی نیست که که گوگل به طور رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد.از دیگر ویژگی های پرتال کاربری گوگل جدا از حذف حساب کاربری گوگل، گردهم آمدن چندین ویژگی و قابلیت در کنار هم تنها با ثبت نام یک حساب کاربری است، بطوریکه سرویس ایمیل (جیمیل) ، گوگل پلاس (شبه اجتماعی) ، سرویس فضای ابری برای بارگذاری فایل ، سرویس اشتراک عکس و… تنها مواردی انگشت شمار از چندین سرویسی هستند که تنها با ساخت یک حساب کاربری ” رایگان ” در گوگل به دست می آیند.
البته این جایگاه تا مدت ها قبل در اختیار یاهو بود، بطوریکه غالب ایمیل کاربران در پرتال کاربری یاهو ساخته شده و همچنین موتور جستجو محبوب نیز یاهو بشمار می رفت، اما این محبوبیت با قدرت شگرف گوگل زیر پا گذاشته شده و به مقام های پایین سقوط نمود.
در ادامه آموزش حذف حساب کاربری گوگل با ما همراه باشید
این مطلب را بخوانید: وداع با خاطره های قدیمی / یاهو به فروش رفت

اگرچه به طور روزانه حساب های کاربری جدیدی در گوگل ساخته می شوند، با وجود ممکن است برخی کاربران به دلایل شخصی حذف حساب کاربری گوگل را مد نظر داشته باشند.در نظر داشته باشید به همان دلیلی که با ساخت یک حساب کاربری سرویس های گوناگونی در اختیارتان قرار داده خواهد شد، به همان دلیل با حذف حساب کاربری گوگل تمامی سرویس ها اعم از جیمیل، شبکه اجتماعی گوگل پلاس، ابزار حرفه ای برای وب مسترها (google.com/webmaster) نیز حذف خواهند گردید.

پس از ورود به صفحه گوگل در مرورگر خود، روی آیکن Google Apps در نوار بالایی صفحه کلیک نموده و در منوی بازشده My Account را برگزینید.

حذف حساب کاربری گوگلدر قسمت بعدی در قسمت Account preferences برای حذف حساب کاربری گوگل بر روی Delete your account or services که در سمت راست صفحه قرار گرفته کلیک کنید.

حذف حساب کاربری گوگلدر این مرحله اگرکه تاکنون به حساب کاربری خود در گوگل وارد نشده‌اید، برای حذف حساب کاربری گوگل بر روی Sing In کلیک کرده و به حساب کاربری خود وارد شوید.حال گزینه Delete Google Account and data را برگزینید.

حذف حساب کاربری گوگلدر مرحله بعدی یک امکان بسیار سودمند پیش از حذف حساب کاربری گوگل به کاربر داده می شود.اگر که به دانلود اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود هستید بر روی لینک download your data کلیک کنید.در صورتی که از حذف حساب کاربری خود مطمئن هستید تیک دو گزینه‌ی موجود را فعال کرده و روی دکمه‌ی Delete Account کلیک کنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آموزش حذف حساب کاربری گوگل (شامل جیمیل، گوگل پلاس و…)

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *