پادویش

HarmonyOS 3.1 هوآوی آوریل از راه می رسد

HarmonyOS 3.1 هوآوی آوریل از راه می رسد

هواوی در حال آماده شدن برای انتشار به‌روزرسانی نرم‌افزار HarmonyOS 3.1 است که مورد انتظارش بود، پس از آزمایش موفقیت‌آمیز بتای توسعه‌دهنده در سری P50 و Mate 50. گزارش ها حاکی از آن است که پیشرفت توسعه HarmonyOS 3.1 سریع بوده است و این شرکت در مسیر راه اندازی نرم افزار در اوایل آوریل است.

HarmonyOS 3.1 قرار است با انیمیشن‌های جدید و حرکات روان در کنترل پنل و پانل اعلان‌ها، پیشرفت‌های عمده‌ای را در روانی کلی نرم‌افزار ایجاد کند. علاوه بر این، هواوی گزینه‌های جدیدی را برای مدیریت رسانه اضافه کرده و انتخاب شکل ویجت‌های خود را بهبود بخشیده است.

این نرم‌افزار وعده اجرای سریع‌تر وظایف و راه‌اندازی برنامه‌ها را می‌دهد، تا حدی به لطف گنجاندن یک چارچوب طراحی جدید به نام طراحی HarmonyOS. این چارچوب توسعه دهندگان را قادر می سازد تا انیمیشن های بهتری بر اساس سیستم های فیزیک مبتنی بر گرانش بسازند.

HarmonyOS 3.1 دارای زبان توسعه ArkTS است که بر اساس TypeScript (TS) است و با چارچوب ArkUI مطابقت دارد. این فریم ورک برای ساخت رابط های برنامه های توزیع شده که می توانند با پلتفرم ها و دستگاه های مختلف سازگار شوند استفاده می شود. علاوه بر این، کامپایلر Ark برای فعال کردن سریعتر و کارآمدتر برنامه توسعه بهبود یافته است.

انتظار می‌رود هواوی سری P60 را به عنوان اولین دریافت‌کننده نرم‌افزار HarmonyOS 3.1 با پرچم‌دار در اواخر این ماه عرضه کند. پس از انتشار عمومی نرم افزار برای دستگاه های قدیمی تر، از سری Mate 50 و P50 شروع می شود، قبل از اینکه برای مدل های دیگر عرضه شود.

به طور کلی، انتظار می‌رود که HarmonyOS 3.1 ارتقاء قابل توجهی نسبت به نسخه قبلی خود داشته باشد که نوید عملکرد سریع‌تر و روان‌تر، ابزارهای توسعه برنامه بهتر و تجربه کاربری بهبود یافته را می‌دهد. سرمایه‌گذاری مداوم هواوی در توسعه نرم‌افزار احتمالاً موقعیت آن را به عنوان یک بازیگر اصلی در بازار گوشی‌های هوشمند تثبیت خواهد کرد.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : HarmonyOS 3.1 هوآوی آوریل از راه می رسد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *