پادویش

HarmonyOS شبیه هیچ سیستم عامل دیگری نیست

HarmonyOS شبیه هیچ سیستم عامل دیگری نیست

دستگاه های هواوی اکنون هارمونی او اس را اجرا می کنند. این نرم افزار از زمان معرفی خود با واکنش شدید رسانه ها، به ویژه از سوی غیر چینی ها مواجه شده است.

فرادرس

HarmonyOS به عنوان یک کلون اندروید مورد انتقاد قرار گرفته است. با این حال، هواوی از ابتدا این موضوع را تکذیب کرده است. اخیراً، مردی که پشت این نرم افزار قرار دارد، مجدداً تأیید کرد که HarmonyOS متفاوت است.

آقای وانگ چنگلو توسط “پدر هارمونی او اس” در چین خوانده می شود. در سال 2014، او به عنوان رئیس بخش نرم افزار گروه تجاری مصرف کننده هواوی منصوب شد. یک سال بعد، او شروع به رهبری تیمی برای توسعه HarmonyOS برای چهار سال آینده کرد.

وانگ چنگلو به‌عنوان مدیر عامل شرکت توسعه صنعت دیجیتال شنژن کای‌هونگ، یک سخنرانی کلیدی در اجلاس مدار مجتمع 2022 چین در پایان دسامبر ایراد کرد. او در سخنرانی خود اشاره کرد که HarmonyOS نه اندروید است و نه iOS. این یک سیستم عامل تک دستگاهی نیست.

او توضیح داد که بر خلاف اندروید و iOS، هارمونی او اس برای چندین دستگاه طراحی شده است. این یک سیستم عامل یکپارچه است که از استقرار انعطاف پذیر پشتیبانی می کند. سیستم عامل از اصل کمک متقابل سخت افزاری و اشتراک منابع پیروی می کند. این نیاز به توسعه یک بار دارد و می تواند در چندین دستگاه مستقر شود.

آخرین اما نه کم اهمیت، او با افتخار اعلام کرد که HarmonyOS از نظر معماری فنی پیشرو تمام سیستم عامل های جهان است. این اولین بار نیست که وانگ چنگلو به طور علنی علیه این واکنش ها صحبت می کند. در مارس 2021، او به شایعه ای پاسخ داد که می گوید هارمونی او اس کلون اندروید نیست. این نرم افزار از اجزای AOSP (پروژه متن باز اندروید) استفاده می کند که شامل کدهای جامعه منبع باز است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : HarmonyOS شبیه هیچ سیستم عامل دیگری نیست

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *