پادویش

Hangouts با امکان جدید خود

Hangouts با امکان جدید خود

گوگل بی سر و صدا قابلیت جدیدی را به برنامه ی Hangouts خود اضافه کرده است که به کاربران اجازه می دهد نوع برقرار ارتباط دیگران با آن ها را انتخاب کنند. گزینه جدید ” شخصی سازی دعوت ها ” در Hangouts به کاربران اجازه می دهد که انتخاب کنند که می خواهند کسانی که شماره گوشی آن ها را دارند، کسانی که آدرس ایمیل آن ها را دارند یا همه بتوانند به آن ها پیام بفرستند.
این قابلیت جدید نیاز به هیچ آپدیتی ندارد و به نظر می رسد یک آپدیت از طرف سرور این قابلیت را فعال می کند.

شما می توانید این گزینه را در قسمت تنظیمات و در بخش ” دیگران چگونه می توانند با شما در ارتباط باشند ” پیدا کنید. با انتخاب گزینه ” شخصی سازی دعوت ها ” به کاربران سه گزینه برای انتخاب داده خواهد شد: کسانی که شماره گوشی آن ها را دارند، کسانی که آدرس ایمیل آن ها را دارند و همه. بعد از انتخاب، سه گذینه دیگر برای انتخاب نوع برقراری ارتباط به شما داده خواهد شد: میتوانند به طور مستقیم با شما در ارتباط باشند، می توانند شما را دعوت به ارتباط کنند، و یا نمیتوانند با شما ارتباط بر قرار کنند.
گزینه ی پیش فرض برای هر سه مورد ” می توانند شما را دعوت به ارتباط کنند ” است.

گوگل در برنامه Reddit AUA ماه می نقشش را برای کمک به دولت آمریکا در مراقبت از اطلاعات کاربران عنوان کرد و گفت که گفت و گو های Hangouts را رمز گذاری خواهد کرد اما واضح اعلام نکرد که رمز گذاری مبدا به مقصد خواهد بود یا خیر. بعدا مشخص شد که این شرکت از رمز گذاری مبدا به مقصد استفاده نخواهد کرد.
در دنیای امروزی، از شیوه رمز گذاری مبدا به مقصد (E2EE) به عنوان یک روش مناسب و امن برای روز گذاری در سرویس هایی که با ارتباطات سر و کار دارند یاد می شود. با این که برنامه واتس اپ از پارسال از این روش استفاده می کند اما هنوز سرویس هایی وجود دارند که شیوه متفاوتی را در پیش گرفته اند، که باعث می شود در مقابل رهگیری ها مقاوم نباشند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : Hangouts با امکان جدید خود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *