Google Play برنامه های تبلیغاتی را در نتایج جستجویش نشان میدهد

Google Play برنامه های تبلیغاتی را در نتایج جستجویش نشان میدهد

گوگل روز چهارشنبه اعلام کرد که برنامه هایی بابت تبلغات پول داده اند و حمایت شده اند را در گوگل پلی در کنار ابزار های ارتقا جدید برای توسعه دهندگان و تبلیغ کنندگان نمایش خواهد داد.
این تبلیغات جستجویی که برای اولین بار در ماه فوریه معرفی شده بودند، دقیقا به همان طورتی کار میکنند که تبلیغات در صفحه جستجوی گوگل کار میکنند. این برنامه های تبلیغ شده، در بالای لیست جستجو قرار میگیرند و برچسب ” تبلیغ ” روی آن ها خواهد بود. این کمپانی قبل از این که وضعیت جدید را به همه معرفی کند، تعداد محدودی از کاربرانش را هدف گرفت و از آن ها راجع به این شیوه جدید تبلیغاتی نظر خواست.
این شرکت کاملا به این موضوع اعتقاد دارد که این تبلیغات به کاربران اجازه میدهد برنامه هایی را پیدا کنند که قبلا نه استفاده کرده و نه نصب کرده اند. جستجوگر گوگل پلی همیشه متهم به این بوده که برنامه هایی را که کاربران واقعا دنبال آن میگردند را نمایش نمیدهد، و حالا، در کنار کلمات کلیدی که نتایج جستجو را با برنامه های تبلیغاتی نمایش میدهند، ممکن است بهبودی در این وضعیت بوجود آید.
سورجیت چاترجی، مدیر تولید تبلیغات جستجوی مبایل میگوید ” تعداد کاربران اندرویدی گوگل پلی به مرز 1 میلیارد تن در 190 کشور دنیا میرسد. با چنین تعداد کاربری، تبلیغات در جستجو میتواند به مصرف کنندگان فرصتی برای پیدا کردن برنامه هایی را بدهند که میتواند برایشان مفید باشد و به برنامه نویسان نیز کمک میکند تا توجه بیشتری را به سمت برنامه هایشان جلب کنند.”
گوگل از Booking.com و Nordeus به عنوان کمپانی هایی نام برد که در حال حاضر در حال تقویت برنامه هایشان برای نمایش تبلیغاتشان در گوگل پلی هستند.
در کنار این شیوه جدید تبلیغات، گوگل ” باز کردن برنامه اندروید برای اولین بار” را نیز معرفی کرد. این ابزار جدید به برنامه نویسان اجازه میدهد تا مدت زمانی را که طول میکشد تا شخص برنامه ای را که دانلود و نصب کرده برای اولین بار باز کند را اندازه بگیرند.
گوگل از کمپانی هایی مانند Tune, AppsFlyer, Kochava, Adjust و Apsalar به عنوان کمپانی هایی هایی که در این طرح گوگل را همراهی میکنند یاد کرد.
چاترجی اضافه کرد :” در طی چند هفته آینده، کمپین جهانی اپلیکیشن به شما اجازه میدهد تا حتی راحت تر از قبل برنامه خود را در گوگل پلی و در تمام ابزار های گوگل، مطرح کنید که شامل جستجو، یوتیوب، شبکه ادموب و سایت های 2M+ روی شبکه گوگل میشود.”

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : Google Play برنامه های تبلیغاتی را در نتایج جستجویش نشان میدهد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *