پادویش

Google Chrome برای URL های ناقص در Android و دسک تاپ به HTTPS پیش فرض می دهد

Googe Chrome قبلاً یک دامنه را از طریق HTTP به طور پیش فرض بارگیری می کند در لحظه وارد کردن URL ناقص (مثلاً neowin.net) در omnibox. مدتهاست که در عمل برای کسانی از ما که مجال کافی برای تایپ کردن کل URL با پروتکل مناسب را نداشتیم.

این به زودی با به روزرسانی جدیدی که گوگل به عنوان بخشی از Chrome 90 ارائه می دهد تغییر می کند. شرکت مستقر در Mountain View امروز اعلام کرد که Chrome با تایپ کردن یک URL بدون تعیین پروتکل در omnibox ، به طور پیش فرض از HTTPS امن تر استفاده می کند. سایتی که بازدید می کنید از HTTPS پشتیبانی می کند. پیش فرض جدید در نسخه های دسک تاپ و اندروید مرورگر اعمال خواهد شد. همچنین به زودی در iOS در Chrome نیز راه اندازی می شود.

اگر سایتی هنوز از HTTPS پشتیبانی نمی کند، مرورگر به جای آن به HTTP تغییر حالت می دهد. این نیز در صورت خطاهای گواهی یا مشکلات اتصال رخ می دهد. این پروتکل برای جلوگیری از حملات احتمالی ، هر اطلاعاتی را که از طریق شبکه منتقل می شود ، رمزگذاری می کند. البته ، Google همچنان شما را از خطرات بازدید از وب سایت های HTTP آگاه خواهد کرد.

علاوه بر امنیت ، آخرین تغییر همچنین زمان بارگذاری را کاهش می دهد زیرا در برخی از وب سایت هایی که از پروتکل HTTPS پشتیبانی می کنند ، از HTTP به HTTPS عبور می کند. گوگل مدت هاست که به HTTPS به عنوان پروتکل پیش فرض برای انتقال داده ها فشار می آورد. با انتشار Chrome 90 ، Google در تلاش است تا یکی از نقاط ضعف باقیمانده را که از طریق آن ممکن است به طور تصادفی یک دامنه ناامن باز کنید ، برطرف کند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : Google Chrome برای URL های ناقص در Android و دسک تاپ به HTTPS پیش فرض می دهد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *