FBI بدون اطلاع شما از دوربین کامپیوترتان استفاده می کند

آیا شما این را شنیده اید که پلیس فدرال آمریکا بدون این که شخص از چیزی خبر داشته باشد به کامپیوتر مورد نظر خودش دسترسی پیدا می کند ؟ این یک شوخی نیست طبق خبری که روزنامه واشنگتن پست منتشر کرده است پلیس فدرال آمریکا بدون اینکه چراغ دوربین روشن شود از اطراف فرد مورد نظر اطلاع پیدا کند.

FBI بدون اطلاع شما از دوربین کامپیوترتان استفاده می کند
FBI بدون اطلاع شما از دوربین کامپیوترتان استفاده می کند

دلیل اصلی که این کار را FBI انجام می دهد این است که میخواهد با انواع تروریسم در جامعه مبارزه کند ؛ یا کسی که در فضای مجازی جرمی مرتکب شود ، بتواند از این طریق پیگرد قانونی داشته باشد . در این روزنامه متد ها و روش های جالبی که پلیس فدرال برای جستجو فرد مورد نظر انجام می دهد ، آورده شده است  ، که پلیس از بدافزارها و ویروس های متعددی و همچنین چک کردن ایمیل ها استفاده می کند. FBI از تکنیک های زیادی استفاده می کند که یکی از این کارها این است که فایل ها ، عکس ها و ویدئو های شخصی افراد را بدون اینکه آنها اطلاع داشته باشد دانلود می کند.

بسیاری از جرم هایی که انجام می شود در بین قشر جوان جامعه انجام می شود و با رشد تکنولوژی بالطبع نرخ جرم و جنایت نیز افزایش می یابد و پلیس فدرال آمریکا نیز از تکنولوژی های زیادی در این خصوص استفاده می کند.

نظر شما درباره این نوع استفاده از فناوری های نوین چی هست؟ کاش هیچ گاه فناوری ابزاری برای سو استفاده مورد استفاده قرار نمی گرفت ، البته امروزه اغلب دول برای پایداری خود دست به هر کاری می زنند ؛ حتی جاسوسی از حریم خصوصی کاربران ، حتی اگر کمی به رفتار افراد امنیتی توجه کنید هیچگاه از این فناوری ها مثل کاربران عادی استفاده نمیکنند ، بطور مثال اغلب افراد امنیتی وبکم لب تاپشان را همیشه می پوشانند ، یا هیچگاه از کامیپوتری که حاوی اطلاعات امنیتی است به دنیای اینترنت متصل نمی شوند!

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  مایکروسافت اپل را محکو به عدم همکاری با پلیس فدرال آمریکا می کند

نظرات در مورد : FBI بدون اطلاع شما از دوربین کامپیوترتان استفاده می کند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *