پادویش

Changhong H2 چینی با سنسور تشخیص اثرات مولکولی می آید

بیایید با هم صادق باشیم. ما هنوز از کارکرد این سنسور مطمئن نیستیم. بنابراین… به آینده خوش آمدید! SCiO یک طیف سنج مادون قرمز کوچک شده است که به تشخیص اثرات مولکولی همه چیز می پردازد. ایده دستگاه مذکور سال ها پیش شکل گرفت. اما در حال حاضر، نسخه بسیار کوچک آن درون یک دستگاه تلفن همراه جدید Changhong H2 قرار گرفته است.

سنسور سلامت مادون قرمز اشیاء را ارزیابی کرده و اثر مولکولی منحصر به فرد هر یک از آن ها را نشان خواهد داد. البته این که هرچیزی را در دستگاه قرار دهید و آن به تشخیص بپردازد، فانتزی نیست. اما توسعه دهندگان قادر هستند تا محفظه های متفاوت را بسازند و شما با قرار دادن نمونه ها در آن ها به دستگاه اجازه تشخیص و تشریح بدهید. به طور مثال، ممکن است بخواهید با قرار دادن یک تکه نان در محفظه بخواهید از محتوای گلوتن آن سر در بیاورید. پس شما یک اپلیکیشن گلوتن دارید!

البته اپلیکیشن های در حال توسعه از این دست کم نیست. یک اپلیکیشن میزان قند درون میوه جات را اندازه گیری می کند. فقط کافیست میوه ای که می خواهید را انتخاب کنید. و از آن اسکن بگیرید. پس از آن، برنامه از نسبت قند پائین و بالا مطلعتان خواهد کرد. اگرچه پیش از آنکه این برنامه را تست کنیم زیاد از عملکرد آن مطمئن نبودیم. اما با شک و تردید بسیار وقتیکه یک دسته توت فرنگی را انتخاب کردیم با نشان دادن میزان قند بالا آن ها را در دسته خطرناک ها قرار داد.

تمام این اپلیکیشن ها مرتبط با سنسوری است که در این تلفن همراه جدید وجود دارد. و این گوشی تلفن همراه هوشمند برای اولین بار به چین می آید. اما امیدواریم که عرضه آن به سراسر جهان صورت گیرد تا از دیگر قابلیت های مفید فایده آن بهره مند شویم.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : Changhong H2 چینی با سنسور تشخیص اثرات مولکولی می آید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *