CES 2014: کنترل آلودگی هوا با سنسورهای مکعبی

نمایشگاه CES 2014 کم کم دارد به اواسط خود نزدیک میشود و تاکنون نیز گجت ها ، نرم افزار ها و وسایل دیجیتالی بسیار جالب و جدیدی در آن معرفی شده اند که هرکدام در آینده میتوانند تاثیر زیادی بر رزندگی روزمره ی ما بگذارند . امروز نیز یکی دیگر از وسایل و گجتهای جالب این نمایشگاه به اسم CubeSensors معرفی شد  . این محصول جدید که به صورت یک مکعب کوچک ساخته شده است ، میتواند به شما کمک کند تا زندگی سالم تر و محیط شاداب تری داشته باشید .

سنسورهای مکعبی
سنسورهای مکعبی

این مکعبهای سفید رنگ ، درواقع سنسورهای کوچکی هستند که میتوانند فاکتورهای مختلف محیط را اندازه گیری کنند و نتایج را به شما اطلاع بدهند . سنسورهای مکعبی میتوانند میزان آلودگی آب و هوا ، میزان رطوبت محیط ، میزان دمای محیط ، میزان روشنایی ، میزان صدا و شلوغی و فشار هوای محیط را اندازه بگیرند و آنها را در نرم افزار مخصوص خود بر روی اسمارت فونها و تبلت های شما نمایش دهند .

اما کاربرد این مکعب ها تنها به اینجا محدود نمیشود ، بعد از اینکه این سنسورها اطلاعات را به شما نمایش دادند ، تازه کار اصلیشان شروع میشود . پس از نمایش فاکتورهای مختلف محیطی ، این گجتهای کوچک میزان اندازه گیری شده را با میزان استاندارد آن مقایسه میکنند و اگر تفاوتی وجود داشته باشد ، راه حل برطرف کردن آنرا به شما نشان میدهند .

سنسورهای مکعبی
سنسورهای مکعبی

مثلا اگر دمای محیط پایین تر از میزان استاندارد باشد ، این گجت ها به شما میگویند که دما را تا چه حدی افزایش دهید ، یا اگر میزان نور محیط برای کار کردن و یا هنگام خوابیدن مناسب نباشد ، مکعب ها به شما میگویند تا نور را افزایش دهید و تا زمانی که به حد مطلوب نرسد ، همچنان به شما هشدار میدهند .

سنسورهای مکعبی
سنسورهای مکعبی

این مکعبها به صورت پکیج های مختلف و در سه بسته ی دوتایی ، چهارتایی و 6 تایی به فروش میرسند که به ترتیب 299 ، 499 و 599 دلار قیمت دارند . شما عزیزان میتوانید برای اطلاعات بیشتر به سایت سازنده ی آن مراجعه نمایید .

منتظر اخبار جدیدتری از نمایشگاه CES 2014 باشید !

منبع : Macrumors

 

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  CES 2014: جدیدترین اسپیکرها و فناوری های صوتی

نظرات در مورد : CES 2014: کنترل آلودگی هوا با سنسورهای مکعبی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *