پادویش

BOE بزرگترین ارائه دهنده نمایشگر آیفون اپل می شود

BOE بزرگترین ارائه دهنده نمایشگر آیفون اپل می شود

سامسونگ در حال حاضر به عنوان بزرگترین تامین کننده نمایشگر برای سری آیفون ها می باشد. طبق داده ها، این شرکت 70 درصد پنل ها را برای آیفون 14 و 14 پلاس و 14 پرو و 14 پرو مکس تولید می کند. مدل‌های معمولی از پنل‌های OLED ساده استفاده می‌کنند، در حالی که مدل‌های Pro دارای نمایشگرهای LTPO OLED هستند. BOE در حال حاضر پنل های 6.1 اینچی OLED را برای آیفون 14 تولید می کند.

فرادرس

برای یادآوری، زمانی که سازنده نمایشگر به طور یکجانبه طراحی مدار نمایشگرهای سری آیفون 13 را تغییر داد، BOE مشکلات خاصی با اپل داشت. با توجه به این تصمیم، BOE تقریبا موقعیت خود را به عنوان تامین کننده اپل از دست داد. پس از دورهای مذاکره، اپل فرصت دیگری را به BOE داد. طبق یک گزارش جدید، شانس دوم در آینده ای نزدیک معنای جدیدی برای BOE خواهد داشت.

به گفته تحلیلگر مینگ چی کوپ، توازن قدرت به زودی تغییر خواهد کرد. سامسونگ می تواند تا سال 2024 موقعیت خود را نسبت به BOE از دست بدهد. ظاهراً BOE سامسونگ را شکست داده و در حال حاضر بیشترین سفارش را برای نمایشگرهای آیفون 15 و 15 پلاس دارد. این بار به نظر می رسد که BOE 70 درصد از سفارشات را دریافت خواهد کرد در حالی که سامسونگ 30 درصد باقی مانده را دریافت خواهد کرد.

در سال 2024، تمرکز بر روی پانل های LTPO خواهد بود. سامسونگ و ال‌جی تامین‌کنندگان مدل‌های پرو باقی خواهند ماند، اما کو فکر می‌کند که BOE می‌تواند 20 تا 30 درصد از سفارش‌ها را دریافت کند. اگر این اتفاق بیفتد و شرکت موفق شود 70 درصد خود را برای مدل‌های وانیلی حفظ کند، BOE به بزرگترین تامین‌کننده در سال 2024 تبدیل خواهد شد.

Kuo بیان می کند که BOE طی سال های آینده شاهد افزایش قابل توجه درآمد خواهد بود. این شرکت نمایشگرهای OLED متوسط تا بزرگ بیشتری عرضه خواهد کرد. علاوه بر این، به تامین پنل های LED مینی برای اپل ادامه خواهد داد. البته، این شرکت همچنان تامین کننده بزرگ بسیاری از گوشی های اندرویدی از جمله گوشی های تاشو ارزان تر خواهد بود.

شایان ذکر است که سری آیفون 15 باید چینش را به عنوان سری 14 حفظ کند. یعنی آیفون 15، 15 پلاس، 15 پرو و 15 پرو مکس (یا اولترا). با این حال، در سال 2024، ما دقیقاً نمی دانیم که این ترکیب چگونه ترتیب می یابد. گزارش ها در مورد از بین رفتن آیفون 14 پلاس نشان می دهد که آیفون 15 پلاس آخرین فرصت برای این نوع خاص است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : BOE بزرگترین ارائه دهنده نمایشگر آیفون اپل می شود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *