Amazon Echo و Google Home جای تلفن خانگی را می‌گیرند

در حال حاضر شما می‌توانید که به وسیله Amazon Echo و Google Home پیتزای خود را سفارش بدهید، لیست کارهای خود را مدیریت کنید و یا یک تاکسی اوبر بگیرید. ولی توسعه‌های جدیدی که در این سیستم‌ها انجام می‌شوند باعث می‌شوند که ما دیگر گوشی‌‌های خود را برای تماس گرفتن از جیب خود درنیاوریم. طبق گزارشات ارائه شده، گوگل و آمازون در حال کار بر روی دستگاه‌های خود هستند تا بتوانند عملکرد تلفن را هم به آن‌ّ‌ها اضافه کنند.

Echo و Home برای اینکه بتوانند نقش تلفن را در خانه برای شما ایفا کنند، یا می‌توانند شماره تلفن مخصوص خود را داشته باشند، و یا اینکه با همان شماره تلفن خانگی سینک شده و از‌ آن استفاده کنند.

اما یکی از موانعی که برای این کار وجود دارد و گوگل و آمازون بایستی برای آن راه حلی بیندیشند، نگرانی‌‌های مربوط به حریم خصوصی افراد می‌باشد. چرا که این دستگاه‌‌ها بایستی همیشه در حال گوش دادن باشند و به عبارتی تمامی صداها را بشنوند تا بتوانند دستوراتی مثل “Alexa” و “Hey Google” را تشخیص داده و دستورات فرد را انجام دهند.

از جمله مشکلات دیگری که ممکن است در زمینه دستورات فرد به این دستگاه‌ها بوجود بیاید این است که ممکن است هنگام مکالمه فرد با فرد دیگری در آن طرف خط، دستگاه‌های گوگل و آمازون حرف‌های وی را به عنوان دستوراتی در نظر بگیرد. مثلا اگر فرد در حرف‌های خود از عبارت “hang up”، به معنی خاتمه دادن به مکالمه تلفنی، استفاده کند، ممکن است که Echo و Home این عبارت را به عنوان دستوری در نظر گرفته و به مکالمه فرد خاتمه دهند.

یک مسئله دیگر هم تماس گرفتن با شماره‌های ضروری مثل ۹۱۱ است. چرا که بسیاری از سیستم‌ها که از سرویس VOIP استفاده می‌کنند، اجازه دسترسی به این نوع تماس‌ها را نمی‌دهند.

شاید این مشکل‌ها به نظر به سخت بیایند، و به نظر برسد که به زودی نتوانیم شاهد این نوع فناوری در این سیستم‌ها باشیم، ولی باید توجه کرد که یک طرف ماجرا شرکت‌های بزرگ فناوری یعنی گوگل و آمازون هستند که می‌توانند از پس هر مشکلی برآیند. ولی به هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه موقعی این فناوری قابل استفاده برای عموم خواهد بود.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  آمازون و رونمایی از نسل جدید تبلت های Fire

نظرات در مورد : Amazon Echo و Google Home جای تلفن خانگی را می‌گیرند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *