پادویش

حالت تاریک در اینستاگرام + نحوه فعال سازی

حالت تاریک در اینستاگرام + نحوه فعال سازی

اینستاگرام از جمله برنامه های پر از محتواهایی که کاربران را برای نصب این اپلیکیشن تشویق می کند. ممکن است در طول روز فرصت کافی برای رفتن به اینستاگرام را نداشته باشید. برای خیلی از ماها پیش آمده که در تاریکی شب به سراغ اینستاگرام می رویم. اما این چه آسیبی به ما میزند؟ رفتن به اینستا در تاریکی علاوه بر این که به چشمان ما فشار زیادی وارد می کند باعث خستگی ما نیز می شود. در این مقاله قصد دارم در مورد حالت Dark  Mood که تا حدودی این عوارض را کاهش می دهد صحبت کنم. علاوه بر اینستاگرام امکان  فابلیت فعال سازی حالت Dark  Mood در ویندوز 10 نیز می باشد . اما به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است هیچ گاه در تاریکی یا نور کم وارد گوشی نشوید.

نحوه روشن کردن حالت تاریک یا Dark  Mood در اینستاگرام

 

حالت تاریک در اینستاگرام چیست؟

حالت تاریک اینستاگرام به سادگی یک طرح تاریک برای برنامه است. به جای پس زمینه روشن با متن تاریک ، که در نور استاندارد مشاهده می کنید ، این حالت با تاریک کردن پس زمینه و متن، برعکس آن می باشد.

حالت تاریک برای مشاهده اینستاگرام درشرایط تاریک، مانند شب یا در نور کم ایده آل است. این به کاهش خستگی چشم کمک می کند. همچنین می توانید بدون خالی شدن باتری دستگاه، میزان روشنایی صفحه نمایش خود را تا 100٪ در حالت تاریک افزایش دهید.

حالت تاریک فقط در پس زمینه، متن و برخی از ویژگی های طرح بندی (مانند دکمه ها و نمادها) در اینستاگرام تأثیر می گذارد. هیچکدام از رنگ های موجود در تصاویر یا فیلمهایی که مشاهده می کنید تغییر نمی کند.

نحوه روشن کردن حالت تاریک اینستاگرام در iOS

اگر از برنامه Instagram در iPhone یا iPad استفاده می کنید ، این دستورالعمل ها زیر را دنبال کنید.

1-شما باید آخرین نسخه برنامه Instagram را داشته باشید و دستگاه شما باید به iOS 13 به روز شود.

2-به پایین اسکرول کنید و روی Display & Brightness کلیک کنید.

3-تب Dark را انتخاب کنید.

4-از اینستاگرام خارج شوید و دوباره آن را باز کنید.

باید به این نکته توجه داشته باشید که پس زمینه صفحه شما تاریک و متن روشن می شود.

فعال کردن حالت تاریک در تنظیمات گوشی به این معنی است که برخی از برنامه های دیگر نیز تاریک به نظر می رسند نه فقط Instagram. اگر می خواهید حالت تاریک را فقط در اینستاگرام فعال کنید ، باید منتظر باشید  تا این ویژگی در برنامه Instagram برای iOS منتشر شود. در حال حاضر فقط برای نسخه Android موجود است.برای خاموش کردن حالت تاریک، مراحل یک و دو بالا را تکرار کنید ، سپس آن را خاموش کنید.

طریقه فعال کردن حالت تاریک در اینستاگرام برای اندروید

باید یاد بگیرید که چه زمانی حالت را تاریک را برای خاموش و روشن کردن خودکار برنامه ریزی کنید تا مجبور نشوید هر روز آن را به صورت دستی انجام دهید.

نحوه روشن کردن حالت تاریک اینستاگرام در اندروید

1-اگر از برنامه Instagram در دستگاه Android استفاده می کنید ، این دستورالعمل ها را دنبال کنید.

2-شما باید آخرین نسخه برنامه Instagram را داشته باشید و دستگاه شما باید به Android 10 به روز شود.

3-به صفحه تنظیمات دستگاه خود دسترسی پیدا کنید.

4-روی نمایش ضربه بزنید.

5-روی دکمه حالت شب ضربه بزنید.

6-از تنظیمات خارج شوید و برنامه Instagram را باز کنید.

سپس مشاهده می کنید پس زمینه صفحه شما تاریک و متن روشن می شود.

روشن کردن حالت تاریک از تنظیمات دستگاه به این معنی است که علاوه بر Instagram ، سایر برنامه ها نیز تاریک به نظر می رسند. اگر فقط می خواهید اینستاگرام در حالت تاریک باشد، می توانید این کار را از طریق برنامه Instagram با رفتن به نمایه خود ، بر روی منو کلیک کنید سپس  به تنظیمات بروید و   روی تم  و انتخاب تم تاریک انجام دهید.

اگر مراحل گفته شده را انجام داده باشید باید اینستاگرام شما در حالت تاریک باشد.

خاموش کردن حالت تاریک در اینستاگرام

برای خاموش کردن حالت تاریک ، مراحل یک و دو بالا را تکرار کنید ، سپس روی دکمه حالت تاریک ضربه بزنید تا خاموش شود و به تنظیمات قبل برگردد.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : حالت تاریک در اینستاگرام + نحوه فعال سازی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *