پادویش

9 راهکار برای رفع مشکل حذف نشدن پوشه OneDrive در ویندوز 10

9 راهکار برای رفع مشکل حذف نشدن پوشه OneDrive در ویندوز 10

اکثر کاربران ویندوز اغلب به OneDrive متکی هستند زیرا از قبل نصب شده است. OneDrive همه پوشه های شما را در همه دستگاه ها همگام نگه می دارد و به شما امکان می دهد آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید. با این حال، برخی کاربر شکایت دارند که گاهی اوقات نمی توانند پوشه ها را در OneDrive حذف کنند.

فرادرس

حذف فایل‌ ها و پوشه‌ ها در وان درایو

حذف فایل‌ها و پوشه‌ها یک راه عالی برای منظم نگه داشتن پوشه OneDrive است. دلیل دیگر حذف فایل ها وان درایو می تواند آزاد کردن مقداری فضای ذخیره سازی باشد. در هر صورت، ممکن است بخواهید فایلی را در OneDrive حذف کنید، اما پوشه حذف نمی شود. نگران نباشید، زیرا ما چند راه حل داریم که به شما در رفع این مشکل کمک می کند.

بررسی باز بودن فایلی

ممکن است یکی از فایل‌های داخل پوشه‌ای که می ‌خواهید حذف کنیددر جایی باز باشد. به عنوان مثال، می تواند رایانه شما یا یکی از رایانه های موجود در شبکه شما باشد. همچنین، ببینید که آیا پوشه را با کسی به اشتراک گذاشته‌ اید و آیا در حال حاضر از آن استفاده می ‌کند یا خیر. سپس، دوباره بررسی کنید که اکنون می توانید پوشه را حذف کنید.

پوشه را در دستگاه دیگری حذف کنید

OneDrive هم در وب و هم در سیستم عامل های تلفن همراه مانند Android و iOS در دسترس است. از آنجا که همه پوشه‌ها و فایل‌های موجود در همه جا همگام سازی می ‌شوند و همیشه، حذف یک پوشه در یک دستگاه باید آن را در دستگاه‌های دیگر نیز حذف کند.

بنابراین اگر پوشه ای را در داخل OneDrive در گوشی اندروید حذف کنید، در ویندوز نیز حذف خواهد شد.

حذف پوشه به صورت محلی، در ONEDRIVE

در حالی که مراحل حذف فایل ها و پوشه ها در ویندوز آسان است، مایکروسافت راهنمای دقیقی در مورد حذف فایل ها و پوشه ها در OneDrive در ویندوز نوشته است. همچنین توضیح می دهد که چگونه می توانید یک فایل/پوشه را در هارد دیسک خود حذف کنید اما در فضای ابری حذف نکنید و بالعکس یا آن را در همه جا حذف کنید. این ویژگی Files on Demand نام دارد که می تواند به صرفه جویی در فضا در HDD/SSD کمک کند.

9 راهکار برای رفع مشکل حذف نشدن پوشه OneDrive در ویندوز 10

در ابتدا ببینید که پوشه تصویر یک ابر کوچک را روی HDD/SSD شما نشان می دهد یا خیر.

حذف یک پوشه در داخل پوشه OneDrive در رایانه ، آن را در همه جا، از جمله فضای ذخیره سازی ابری، حذف می کند. OneDrive یک پیغام پاپ آپ را نمایش می دهد تا شما را از آن مطلع کند.

9 راهکار برای رفع مشکل حذف نشدن پوشه OneDrive در ویندوز 10

ویژگی Files on Demand را فعال کنید. این ویژگی باعث می شود تا یک پوشه را در هارد دیسک حذف کنید اما در فضای ابری حذف نشود. و در نهایت، پوشه را به خارج از پوشه OneDrive در رایانه خود منتقل کنید تا آن را در فضای ابری حذف کنید، اما نه در هارد دیسک.

بنابراین این به شما بستگی دارد که می خواهید پوشه را از کجا حذف کنید.

مجوزهای پوشه

آیا پوشه توسط شخص دیگری با شما به اشتراک گذاشته شده است؟ اگر بله، ممکن است اجازه نداشته باشید آن پوشه را از OneDrive حذف کنید. اگر در یک شبکه هستید، ممکن است مجبور شوید از مدیر بخواهید که پوشه را برای شما حذف کنند یا مجوزهای لازم را برای انجام حذف آن به شما بدهند. در هر صورت، قبل از اینکه بتوانید یک پوشه را در OneDrive حذف کنید، به اجازه ادمین نیاز دارید.

خارج از ONEDRIVE پوشه را کات و پیست کنید

یک ترفند عجیب که ممکن است کارساز باشد. پوشه را در یک درایو دیگر یا حتی همان درایو اما خارج از پوشه OneDrive کات و پیست کنید و سپس آن را حذف کنید.

تغییر نام پوشه قبل از حذف

یک ترفند قدیمی، اما ممکن است کارساز باشد. پوشه ای را که می خواهید در OneDrive حذف کنید، انتخاب کنید روی پوشه کلیک راست کنید تا گزینه Rename را از منوی زمینه انتخاب کنید.

9 راهکار برای رفع مشکل حذف نشدن پوشه OneDrive در ویندوز 10

برای پوشه نام دیگری بگذارید و سپس دوباره سعی کنید آن را حذف کنید.

فعال/غیرفعال کردن FILES ON DEMAND

ویژگی Files on Demand به شما این امکان را می دهد که فایل ها را در فضای ابری ذخیره کنید و بدون بارگیری به همه آن داده ها در رایانه خود دسترسی داشته باشید. این باعث صرفه جویی در فضای HDD/SSD شما می شود. با این حال، یک بار فعال/غیرفعال کردن این ویژگی می تواند به رفع مشکل حذف پوشه نیز کمک کند.

مرحله 1: روی نماد OneDrive در نوار وظیفه کلیک راست کرده و تنظیمات را در بخش Help & Settings انتخاب کنید.

9 راهکار برای رفع مشکل حذف نشدن پوشه OneDrive در ویندوز 10

مرحله 2: در زبانه تنظیمات، گزینه « Save space and download files as you use them » را بردارید.

9 راهکار برای رفع مشکل حذف نشدن پوشه OneDrive در ویندوز 10

همیشه می توانید پس از حذف موفقیت آمیز پوشه، آن را دوباره انتخاب کنید. اگر این گزینه قبلاً غیرفعال است، یک بار آن را فعال کنید و سپس دوباره غیرفعال کنید.

توقف همگام سازی و حذف پوشه

آیا پوشه همچنان در حال همگام سازی است؟ شاید به همین دلیل است که نمی توانید پوشه را حذف کنید زیرا در حال پردازش است.

روی نماد OneDrive در نوار وظیفه کلیک راست کرده و گزینه Pause syncing را انتخاب کنید. سپس مدت زمانی را که می خواهید همگام سازی OneDrive را متوقف کنید انتخاب کنید.

چند لحظه صبر کنید و سپس سعی کنید پوشه را حذف کنید. سپس می توانید به همان منو برگردید تا همگام سازی OneDrive را به راحتی فعال کنید.

ONEDRIVE را ریست کنید

بازنشانی OneDrive هیچ یک از فایل ها یا پوشه های موجود شما را حذف نمی کند. به سادگی اتصال همگام سازی را قطع می کند و می توانید انتخاب کنید کدام پوشه ها را دوباره همگام سازی کنید.

مرحله 1: کلید Windows + R را فشار دهید تا Run prompt باز شود و دستور زیر را تایپ کنید.

%localappdata%\Microsoft\OneDrive\onedrive.exe /reset

9 راهکار برای رفع مشکل حذف نشدن پوشه OneDrive در ویندوز 10

مرحله 2: اگر با پیغام خطای ” Windows cannot find…” مواجه شدید، به جای آن دستور زیر را بدهید.

C:\Program Files\Microsoft OneDrive\onedrive.exe /reset

اگر خطا ادامه داشت، این دستور را امتحان کنید.

C:\Program Files (x86)\Microsoft OneDrive\onedrive.exe /reset

مرحله 3: وقتی که وان درایو بسته شد دوباره آن را راه اندازی کنید. OneDrive را از منوی استارت جستجو کنید و روی آن کلیک کنید تا اجرا شود.

خلاصه مطالب

خلاص شدن از شر پوشه ی از OneDrive می تواند آسان باشد. راه حل های ذکر شده در بالا عمدتاً می توانندبه شما کمک کنند. اگر روش دیگری برای حل این مشکل در رایانه ویندوز 10 خود پیدا کرده اید، به ما اطلاع دهید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 9 راهکار برای رفع مشکل حذف نشدن پوشه OneDrive در ویندوز 10

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *